Twoją pasją jest taniec? Zgłoś się do Podlaskiej Sceny Folkloru

2024.03.18 15:04
Nadchodzi kolejna edycja Podlaskiej Sceny Folkloru, czyli przeglądu zespołów prezentujących folklor sceniczny. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 marca.
Twoją pasją jest taniec? Zgłoś się do Podlaskiej Sceny Folkloru
Fot: Materiały prasowe

Podlaska Scena Folkloru, a dokładnie Ogólnopolski Przegląd Folklorystyczny, to wydarzenie organizowane przez Podlaski Instytut Kultury. Stanowi platformę spotkań dla przedstawicieli ruchu folklorystycznego nie tylko z województwa podlaskiego, lecz także z innych regionów, których repertuar sięga korzeni folkloru Podlasia, Suwalszczyzny, Kurpi Zielonych, Pogranicza Wschodniego, czy też dziedzictwa drobnej szlachty podlasko-mazowieckiej.

Dla przypomnienia, w 2023 roku na Podlaskiej Scenie Folkloru zwyciężył Zespół Tańca Ludowego "Bystry" prezentując "Tańce z pogranicza polsko-litewskiego", zdobywając tym samym I miejsce. II miejsce zajęła grupa Zespołu Pieśni i Tańca "Małe Podlasie" za ich występ z "Suitą Podlaską". Na trzecim miejscu uplasowały się dwa zespoły: Projekt Artystyczny Meandry oraz dziecięca grupa Zespołu Pieśni i Tańca "Kurpie". Wydarzenie miało miejsce w Bielskim Domu Kultury w Bielsku Podlaskim.

Przegląd skierowany jest do grup zajmujących się folkloryzmem scenicznym, w tym zespołów pieśni i tańca oraz grup artystycznych inspirowanych folklorem, które łączą tradycyjny taniec z nowoczesnymi technikami. W przeglądzie mogą brać udział zespoły z całej Polski, bez względu na wiek uczestników.

Pliki z muzyką do prezentacji należy przesłać na adres: kulturaludowa@pikpodlaskie.pl do 24 marca 2024 roku. Zgłoszenia do przeglądu należy przesyłać poprzez wypełnienie formularza, dostępnego TUTAJ. Regulamin Podlaskiej Sceny Folkloru dostępny jest TUTAJ.

Przesłuchania odbędą się 6 kwietnia od godz. 12:00 na scenie Domu Kultury w Łapach, zlokalizowanego przy ul. Głównej 8, będącego współorganizatorem tego wydarzenia. W programie znajdzie się koncert gościa specjalnego – Zespołu Pieśni i Tańca "Kurpie Zielone". Wydarzenie jest otwarte dla publiczności w każdym wieku i jest bezpłatne.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

827 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39