Tydzień mediacji z okazji Dnia Dziecka

2014.06.02 00:00
Z myślą o najmłodszych, mediatorzy ze Stowarzyszenia Mediatorów Polskich organizują bezpłatne porady. Przez cały tydzień można skorzystać z nich w Sądzie Rejonowym w Białymstoku.
Tydzień mediacji z okazji Dnia Dziecka
Fot: ŁW
Sąd Rejonowy w Białymstoku

Dzień Dziecka co prawda już się zakończył, ale mediatorzy przedłużają ten wyjątkowy czas. W ramach ogólnopolskiej kampanii mediacyjnej pod hasłem "Zgoda – prezent na Dzień Dziecka" w Sądzie Rejonowym w Białymstoku w dniach od poniedziałku (2.06) do piątku (6.06) odbędą się dyżury mediatorów ze Stowarzyszenia Mediatorów Polskich. Mediatorzy będą oczekiwać na chętnych w godzinach od 9.00 do 13.00 przy Biurze Obsługi Interesanta. Na zlecenie sądu zostaną też przeprowadzone trzy bezpłatne mediacje. Istotą spotkań będzie osiągnięcie porozumienia między stronami – często skłóconymi rodzicami, które jest najlepszym prezentem dla dziecka w jego dniu.

Mediacja przebiega w bardzo prosty sposób. Każda ze stron będzie miała czas by powiedzieć co się stało. Następnie odbędą się rozmowy indywidualne, podczas których mediator zbierze oczekiwane rozwiązania konfliktu. Następnie na wspólnym spotkaniu proponowane rozwiązania będą szczegółowo omówione - zostanie wybrane najlepsze.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
984 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39