Uchodźcy w Michałowie. Pomoc artystów i spotkanie z komistarzem ONZ

2021.10.18 17:47
Michałowo konsultuje swoje działania w sprawie pomocy uchodźcom z organizacjami pozarządowymi działającymi na granicy oraz z przedstawicielami organizacji międzynarodowych. Swoją pomoc podlaskiej gminie zaoferowali też artyści.
Uchodźcy w Michałowie. Pomoc artystów i spotkanie z komistarzem ONZ
Fot: UM Michałowo

Michałowo od tygodni wspiera akcję pomocy potrzebującym, który utknęli na polsko-białoruskiej granicy.

W miniony piątek burmistrz Marek Nazarko spotkał się z przedstawicielami Wysokiego Komisarza ONZ do spraw uchodźców (United Nations High Commisionner) oraz International Organization for Migration. Przekazał swoje uwagi i rekomendacje gminy.

Także w weekend Marek Nazarko i przewodnicząca Rady Miejskiej Maria Ancipiuk zapalili przed swoimi domami zielone żarówki. Dom w zielonej wieczornej poświacie to informacja dla migrantów, że znajdą w nim doraźną pomoc. Mogą w nim liczyć na: posiłek, ogrzanie się lub zmianę ubrań, naładowania telefonu, prostą pomoc medyczną czy lekarstwa. To akcja zapoczątkowana przez mieszkańców stref przygranicznych – w założeniu ma pomóc szukającym pomocy uchodźcom w znalezieniu ciepłego kąta, ubrania, jedzenia.

Nieustannie też napływa pomoc do Michałowa. W czwartek gminę odwiedzili Olga Bołądź i Krzysztof Zalewski. Oboje w imieniu swoich koleżanek z grupy Kobiety Kina dostarczyli do punktu pomocy dla potrzebujących dary - m.in. termosy, power banki, ogrzewacze itp. Oprócz tego spotkali się z uczniami michałowskiego Zespołu Szkół.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1416 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39