Uchodźcy z Ukrainy zasiedli przy wspólnym śniadaniu wielkanocnym [ZDJĘCIA]

2022.04.24 16:18
Miasto Białystok wraz z Fundacją Rodziny Czarneckich zorganizowało wielkanocne śniadanie dla uchodźców z Ukrainy. Zasiedli przy wspólnym stole w budynku VI Liceum Ogólnokształcącego.
Uchodźcy z Ukrainy zasiedli przy wspólnym śniadaniu wielkanocnym [ZDJĘCIA]
Fot: Redakcja BiałystokOnline

W niedzielę (23.04) wyznawcy prawosławia obchodzą Wielkanoc. W związku z tym włodarze Białegostoku przy współpracy z Fundacją Rodziny Czarneckich postanowili zorganizować wielkanocne śniadanie dla uchodźców z Ukrainy. Są to osoby, które znajdują się w ośrodkach zakwaterowania organizowanych przez miasto i wojewodę podlaskiego. Jednak w tych obiektach nie zawsze można usiąść do wielkanocnego śniadania, dlatego zorganizowano je w budynku VI LO przy ul. Warszawskiej 8 w Białymstoku, gdzie w dużej hali sportowej ustawiono stoły nakryte białymi obrusami.

Śniadanie rozpoczęło się o godz. 11.00. Wzięło w nich udział ok. 500 osób, w tym 200 dzieci. Organizowane wydarzenie miało tradycyjny charakter spotkania wielkanocnego, a na stole na przybyłych czekały typowe potrawy świąteczne. Po posiłku dzieci otrzymały paczki ze słodyczami, a ponadto zorganizowano dla nich zabawy i różne atrakcje tj. malowanie twarzy.

W śniadaniu wielkanocnym uczestniczył arcybiskup Jakub, ordynariusz diecezji białostocko-gdańskiej, a także arcybiskup Józef Guzdek, metropolita białostocki. Miasto reprezentował wiceprezydent Przemysław Tuchliński. Obecny był także wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1565 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39