Uchwała o nieudzieleniu absolutorium Truskolaskiemu unieważniona

2015.07.20 00:00
Obradujące w poniedziałek (20.07) w pełnym składzie kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku unieważniło dwie uchwały rady miasta.
Uchwała o nieudzieleniu absolutorium Truskolaskiemu unieważniona
Fot: ESD

Pierwsza z unieważnionych przez RIO uchwał dotyczy nieudzielenia absolutorium prezydentowi Białegostoku za 2014 r. Drugą jest uchwała o niezatwierdzeniu sprawozdania finansowego miasta Białegostoku.

RIO podtrzymała także negatywną opinię odnośnie wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Białystok w sprawie nieudzielenia absolutorium prezydentowi miasta za 2014 r.

Na czerwcowej sesji głosami radnych PiS nie udzielono Tadeuszowi Truskolaskiemu absolutorium. Prawo i Sprawiedliwość uważało, że wiele zadań budżetowych zostało zrealizowanych nieterminowo bądź tylko częściowo, mimo zabezpieczonych środków. Wg większościowego klubu, prezydent miasta wielokrotnie rozciągał realizację prac na następny rok bez zgody radnych.

Tymczasem RIO już wcześniej negatywnie wypowiadała się o wniosku PiS o nieudzielenie absolutorium. Zdaniem Izby budżet Białegostoku za 2014 r. był realizowany prawidłowo.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl
1065 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39