Uczniowie wejdą na basen za darmo. Już od poniedziałku

2021.03.05 08:36
Od najbliższego poniedziałku (8.03) dzieci uczące się w Michałowie będą mogły wejść na miejscową pływalnię "Na Fali" całkowicie za darmo. 2 bilety wstępu w tygodniu zafunduje samorząd gminy.
Uczniowie wejdą na basen za darmo. Już od poniedziałku
Fot: Urząd Miejski w Michałowie

Władze samorządowe gminy Michałowo martwią się o zdrowie fizyczne i psychiczne uczniów. Brak wspólnych lekcji w formie stacjonarnej oraz liczne obostrzenia sprawiają, że dzieci ogromną część czasu spędzają same we własnych domach. Powstał więc pomysł, by na okres nauki zdalnej uczniom Zespołu Szkół w Michałowie ufundować w tygodniu 2 bilety wstępu na basen.

- Gmina Michałowo od lat finansuje wejście na basen dla uczniów klas I-III. Teraz samorząd objął finansowaniem także uczniów od klasy IV wzwyż oraz uczniów szkoły średniej. Każdy uczeń Zespołu Szkół w Michałowie od klasy IV po zakończonych lekcjach online ma możliwość bezpłatnego wejścia na pływalnię 2 razy w tygodniu po 1 godzinie od poniedziałku do piątku - mówi Dariusz Golak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Michałowie.

Jeżeli chodzi o lekcje nauki pływania dla klas I-III, które prowadzone są pod okiem doświadczonych instruktorów, to będą się one odbywały bezpośrednio po zakończonych zajęciach w szkole w następujących terminach: kl. III - wtorek godz. 12.50; kl. II - środa godz. 12.50; kl. I - czwartek godz. 11.50.

- Jest już duże zainteresowanie korzystaniem z tych godzin, dzwonią uczniowie, rodzice dopisują dzieci do grup. Od 16 lutego, od kiedy ponownie otworzyliśmy basen, frekwencja jest większa niż przed pandemią. Oczywiście wszystkie zajęcia odbywają się z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych. Zapewniamy, że pływalnia jest bezpieczna - dodaje dyrektor Golak.

Oprócz uczniów z Michałowa w zajęciach na basenie uczestniczą dzieci z klas I-III z Gródka, Dobrzyniówki i Rafałówki. Wszystko to w ramach ministerialnego programu "Umiem pływać", który finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Darmowe zajęcia na pływalni "Na Fali" ruszają w najbliższy poniedziałek.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

947 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39