Uczniowie z Białegostoku pojadą do Brukseli

2024.03.29 11:18
Maciej Zalesko i Franciszek Oset ze Szkoły Podstawowej nr 20 im. Gen. Władysława Sikorskiego w Białymstoku będą reprezentować Polskę w ogólnoeuropejskim finale Europejskiego Quizu Finansowego 2023/2024. W krajowym finale trzecie miejsce zajęli również białostoczanie Marcel Głębocki i Aleksander Kisło ze Szkoły Podstawowej nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku.
Uczniowie z Białegostoku pojadą do Brukseli
Fot: Dawid Gromadzki / UM Białystok

Sukces białostockiej młodzieży

Krajowy finał EQF odbył się 18 marca i składał się z rozgrywki finałowej oraz części oficjalnej. W rozgrywce wzięło udział 10 dwuosobowych zespołów, które zmierzyły się z dwudziestoma pytaniami. W drugiej części finału dodatkowo uczestniczyli opiekunowie zespołów finałowych oraz szkoły uczestniczące w tegorocznej edycji konkursu.

W tym roku uczniowie z całej Polski zmierzyli się w preselekcjach krajowych już po raz siódmy. W finale krajowym zwyciężyli Maciej Zalesko i Franciszek Oset ze Szkoły Podstawowej nr 20 im. Gen. Władysława Sikorskiego w Białymstoku i to oni będą reprezentować Polskę w ogólnoeuropejskim finale European Money Quiz, który odbędzie się 18 i 19 kwietnia w Brukseli. Opiekunem zwycięskiego zespołu i szkolnym koordynatorem EQF był Mariusz Sokołowski.

Drugie miejsce w finale zajęły Patrycja Czop i Martyna Kuras ze Szkoły Podstawowej w Chałupkach Dębniańskich (opiekun zespołu Monika Płocica), a trzecie – Marcel Głębocki i Aleksander Kisło ze Szkoły Podstawowej nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku (opiekun zespołu Marzena Korolczuk).

Konkurs odbywa się równolegle w różnych krajach Europy

Europejski Quiz Finansowy to projekt edukacyjny, który został zainicjowany przez Europejską Federację Bankową w 2017 r. Odbywa się co roku równolegle w kilkudziesięciu krajach Europy. Uczestnikami EQF są uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. W tegorocznej edycji EQF udział wzięło ponad 4500 uczniów z całej Polski, zgłoszono blisko 300 dwuosobowych zespołów.

Organizatorem konkursu w Polsce jest Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1074 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39