Uczta dla fanów kina francuskiego

2021.06.16 18:15
W piątek rusza 12. Festiwal Nowego Kina Francuskiego. Będzie można obejrzeć starannie wyselekcjonowane filmy z nad Sekwany.
Uczta dla fanów kina francuskiego
Fot: Materiały prasowe
Kadr z filmu "Żegnajcie głupcy"

12 edycja Festiwalu Nowego Kina Francuskiego odbędzie się w dniach 18-24 czerwca. Na kinomanów czekają ciekawe, ale także zróżnicowane tematycznie filmy. Przygotowano również seans dla młodszych widzów.

Kino francuskie to przede wszystkim spora dawka śmiechu, dystans do siebie, ale także naturalność, wartka akcja. Francuskie filmy nie stronią też od poruszania kwestii społecznych czy trudnych historii. Podczas seansu niejednego dzieła można podziwiać piękne krajobrazy, poznać nieznane zakątki Paryża, zobaczyć Alpy czy Lazurowe Wybrzeże, które rozpalają wyobraźnię widzów.

Festiwal Nowego Kina Francuskiego zawita do 14 miast Polski, w tym oczywiście też do Białegostoku, do Kina Forum. Organizatorami Przeglądu Nowego Kina Francuskiego są:
Instytut Francuski / Institut français de Pologne a Varsovie, Gutek Film, Białostocki Ośrodek Kultury – DKF "GAG".

W programie znalazły się najlepsze francuskie filmy ostatnich lat!

Są tam produkcje wybrane na festiwal w Cannes i docenione przez francuską Akademię Filmową, m.in. poruszająca historia o powrocie do rodzinnych korzeni - "DNA" w reż. Maiwenn; błyskotliwa komedia romantyczna o tym, jak odpowiedni dobór słów wpływa na relacje międzyludzkie - "Weselny toast" w reż. Laurenta Tirarda; a także zdobywca 7 tegorocznych Cezarów - "Żegnajcie głupcy" Alberta Dupontela, tragikomedia o próbie naprawy błędów młodości ze wspaniałą rolą Virginie Efira! Jest też film dla młodych widzów - "Podróż księcia".

PROGRAM I OPIS FILMÓW

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

890 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39