Udało się! Jaga jest w półfinale Pucharu Polski

2023.03.16 11:00
Jagiellonia Białystok awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski w futsalu. W ćwierćfinale Żółto-Czerwoni wyeliminowali Futsal Świecie.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Białostocka Jagiellonia miała szczęście w losowaniu, trafiając w 1/4 Pucharu Polski na I-ligowy Futsal Świecie, ale takie dobranie przeciwnika nałożyło na podlaski zespół sporą presję, bo każde inne rozstrzygnięcie, niż awans do półfinału, traktowane byłoby w kategorii dużego rozczarowania.

Na szczęście Jagiellończycy nie zawiedli i w wyjazdowym starciu z Futsalem Świecie pokazali swą wyższość. Wprawdzie do przerwy, po golach Jakuba Hapka i Adama Kolmajera oraz Piotra Skiepki i Oleksandra Kolesnykova, był remis 2:2, jednak zaraz na początku drugiej połowy do siatki trafili Cristian Neme, a także Helver Tachack, co ustawiło przebieg meczu na kolejne minuty. Ostatecznie białostoczanie zwyciężyli delegacyjny pojedynek 6:2, bo w końcówce spotkania kolejne gole zdobyli jeszcze Neme i Skiepko.

W pozostałych dwóch ćwierćfinałach, które doszły już do skutku, również triumfowali przedstawiciele FOGO Futsal Ekstraklasy. Constract Lubawa pokonał 6:1 Eurobus Przemyśl, natomiast ekipa Red Dragons Pniewy wygrała 6:4 z GKS-em Futsal Tychy.

Ostatniego półfinalistę poznamy w czwartek (16.03), kiedy to rozegrany zostanie mecz pomiędzy Rekordem Bielsko-Biała a Piastem Gliwice.

Futsal Świecie - Jagiellonia Białystok 2:6 (2:2)
Bramki: Jakub Hapka 5, Adam Kolmajer 20 - Piotr Skiepko 1, 38, Oleksandr Kolesnykov 5, Cristian Neme 21, 37, Helver Tachack 21

Futsal Świecie: Daniel Semrau, Brajan Olkiewicz, Bartosz Piotrowski - Mateusz Komur, Piotr Kaczkowski, Karol Czyszek, Paweł Kwiatkowski, Wojciech Ernest, Marcin Wanat, Olaf Wójtowicz, Adam Kolmajer, Szymon Kocieniewski, Jakub Hapka

Jagiellonia Białystok: Kamil Dobreńko, Szymon Danilewicz - Mateusz Lisowski, Helver Tachack, Cristian Neme, Jacek Stefanowicz, Adrian Citko, Kamil Gryko, Oleksandr Kolesnykov, Denys Sandetskyi, Mateusz Łabieniec