Udany start Czarnych Tygrysów w Przeźmierowie

2013.10.03 00:00
Po raz pierwszy organizacja reprezentująca w Polsce japońską federację Japan Karate Association, przygotowując VI Mistrzostwa Polski, nadała im status otwartych.
Fot: materiały stowarzyszenia

W niedzielę (29.09) do Przeźmierowa koło Poznania przyjechali reprezentanci nie tylko klubów krajowych, lecz również z Czech i Niemiec.

Na zawodach nie zabrakło zawodników białostockiego Stowarzyszenia Czarnego Tygrysa (Kyokai Kuroi Tora). Wśród juniorów wicemistrzostwo Polski zdobył Patryk Furmaniak w kategorii kata. Wśród dziewcząt, w grupie wiekowej 12-13 lat, takie samo miejsce zajęła Joanna Galik w kumite. Dwa trzecie miejsca w obydwu rozgrywanych konkurencjach (kata i kumite) wywalczył Piotr Nowakowski (kat. wiekowa 11-12 i 12-13).

W zawodach w Poznaniu uczestniczyło siedem osób z Białegostoku. Oprócz wspomnianej trójki finalistów - Urszula Gilewska i Paweł Leonik. Po raz pierwszy w ogólnopolskiej rywalizacji wzięli udział Tomasz Radawiec i Marcel Wróblewski.

Kyokai Kuroi Tora (Stowarzyszenie Czarnego Tygrysa) jest jedynym klubem w regionie zrzeszonym w JKA Polska. Trenerem jest Cezary Furmaniak.