Udany start trampkarzy Piasta Białystok na turnieju w Suwałkach

2011.12.05 00:00
Drużyna Trampkarzy Piasta Białystok rocznik 1998-99 trenowana przez Marka Sawickiego zajęła III miejsce w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju w Suwałkach. Mecze trwały 20 minut bez zmiany stron, bramki 5x2. W drugim dniu zawody przeniosły się na inną salę, na której już grano na bramki 3x2.
Fot: sxc.hu

W fazie grupowej drużyna osiągnęła następujące wyniki: Alytus (Litwa) 5:1, FK Kowno II 1:2, Wigry I Suwałki 2:5. W półfinale po zaciętym meczu z Szkółką Piłkarską FK Kowno I, w którym drugą bramkę Piast stracił w ostatniej minucie meczu, padł wynik remisowy 2:2. Niestety, rzuty karne lepiej wykonywali Litwini i to oni awansowali do finału.

W meczu o III miejsce białostoczanie pokazali wielki charakter i zrewanżowali się Wigrom za porażkę z fazy grupowej. Po wspaniałej akcji Dawida Dzienisa Piast wygrał 1:0. Indywidualną nagrodę za najlepszego bramkarza turnieju odebrał zawodnik białostockiego klubu - Filip Kondratowicz.

Bramki dla drużyny Piasta strzelali: Dawid Dzienis 6, Paweł Zabrocki 2, Jan Breczko 1, Adrian Zieziula 1, Jakub Bawerna 1.