Udaremniono przemyt 3,8 mln sztuk papierosów

2016.06.10 11:04
Celnicy z Budziska wraz z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali spory przemyt w pobliżu granicy polsko-litewskiej. Papierosy były ukryte w ciężarówce.
Udaremniono przemyt 3,8 mln sztuk papierosów
Fot: Podlaska Służba Celna

W sobotę (4.06) podlascy celnicy z Budziska zatrzymali do rutynowej kontroli łotewską ciężarówkę. Dwóch kierowców, Łotysz i Białorusin, okazali dokumenty, z których wynikało, że przewożą torf z Łotwy do Holandii.

Funkcjonariusze celni skierowali pojazd do prześwietlenia urządzeniem RTG. Uzyskany obraz wzbudził podejrzenie i postanowiono dokładnie sprawdzić przewożony towar. Jak zapewniali kierowcy, z tyłu naczepy znajdował się torf w dużych torbach. Jednak pozostała część ładowna ciężarówki była wypełniona kartonami, w których ukryte były papierosy. Po dokładnym przeliczeniu okazało się, że w samochodzie znajdowało się 190 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich banderol. Ich wartość to prawie 4,2 mln zł.

Łotysz i Białorusin nie przyznali się do przemytu i zostali tymczasowo aresztowani. Celnicy wszczęli sprawę karną skarbową, do rozpoczęcia której oprócz papierosów, zatrzymano środek transportu. Za tak duży przemyt mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 10 oraz utrata nielegalnego towaru wraz z ciężarówką.

Od początku roku podlascy celnicy zatrzymali już ponad 2,2 mln paczek nielegalnych papierosów.

Kamila Ausztol
kamila.ausztol@bialystokonline.pl

1627 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39