Uderzył w tył pługopiaskarki. Nie przeżył

2022.03.09 07:56, Aktualizacja: 2022.03.09 08:20
Nad ranem doszło do śmiertelnego wypadku w gminie Tykocin. Z kolei na dk 65 zderzyły się 2 samochody, a koło dk 19 bus wpadł do rowu.
Uderzył w tył pługopiaskarki. Nie przeżył
Fot: Straż Pożarna w Jeżewie Starym
Wypadek w Jeżewie Nowym

W środę (9.03) ok. godz. 4.00 na drodze S8 w miejscowości Jeżewo Nowe (powiat białostocki) doszło do śmiertelnego wypadku.

- Kierowca subaru uderzył w tył pługopiaskarki, w wyniku zderzenia kierowca zginął. Ruch odbywa się lewym pasem, pojazdy ciężarowe jadące w kierunku Białegostoku w Zambrowie kierowane są na Łomżę - poinformował nadinsp. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji.

Utrudniania trwały do ok. godz. 8.20.

Z kolei po godz. 5.00 na drodze krajowej nr 65 w Rybakach (powiat hajnowski) doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Aktualnie na miejscu zdarzenia obowiązuje ruch wahadłowy.

Ponadto rzecznik prasowy podlaskiej policji przekazał, że w środę policjanci na podlaskich drogach w całym województwie będą sprawdzać trzeźwość kierowców.

- Tylko od początku roku do końca lutego policjanci ujawnili blisko 300 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alkoholu. Nietrzeźwi kierowcy spowodowali 3 wypadki drogowe, co w tej chwili stanowi blisko 7% ogółu wszystkich wypadków - dodał nadinsp. Tomasz Krupa.

[AKTUALIZACJA]

Po godz. 8.00 doszło do kolejnego zdarzenia drogowego, tym razem w rejonie miejscowości Wojszki (gmina Juchnowiec Kościelny) w kierunku drogi krajowej nr 19.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że renault nie dostosowało prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wpadł w poślizg i wjechał do rowu. Busem podróżowało 5 osób - informuje asp. Katarzyna Molska-Zarzecka.

Nikomu nic się nie stało.

Opady śniegu niestety przyczyniają się do zwiększonej liczby zdarzeń drogowych, w związku z czym apelujemy o rozważną jazdę i zdjęcie "nogi z gazu".

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1635 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39