Udogodnienia w WORD Białystok. Takiego rozwiązania nie ma żadna inna placówka w Polsce

2019.08.30 09:35
Białostocki WORD wprowadził kolejne zmiany. Jedną z nich jest możliwość sprawdzenia się w próbnym egzaminie teoretycznym. W tym celu na terenie ośrodka pojawił się specjalny tablet.
Udogodnienia w WORD Białystok. Takiego rozwiązania nie ma żadna inna placówka w Polsce
Fot: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku

Kilka miesięcy temu mieszczący się przy ul. Wiewiórczej w Białymstoku Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego - by zmniejszyć kolejki na egzaminy - wydłużył godziny swej pracy. Mało tego, od 9 marca placówka otwarta jest także w soboty. Teraz władze Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego poczyniły kolejny krok ku temu, by kursanci mieli nieco łatwiejsze życie. W poczekalni zamontowany został tablet, na którym można sprawdzić swe przygotowanie do części teoretycznej. To ewenement na skalę krajową, bo żaden inny WORD takiego rozwiązania aktualnie nie oferuje.

Ponadto od sierpnia wszyscy kursanci - bez względu na kategorię - mają możliwość zapisania się na egzamin teoretyczny i praktyczny na ten sam dzień i na daną godzinę. Jak to wygląda w praktyce? Osoba zdająca, gdy pozytywnie przebrnie przez egzamin teoretyczny, może bezpośrednio po nim przystąpić do egzaminu praktycznego. Jeśli kursantowi nie uda się zdać teorii, może przystąpić do kolejnej próby. Musi jedynie dokonać opłaty za część teoretyczną oraz zapisać się na kolejny wolny termin.

Białostocki WORD wyszedł też naprzeciwko oczekiwaniom Ośrodków Szkolenia Kierowców spoza stolicy województwa i umożliwił im zapisywanie się na grupowe egzaminy. OSK mają dzięki temu szansę stworzenia grupy kursantów, która w ciągu jednego dnia może podchodzić do egzaminów teoretycznych i praktycznych w specjalnie utworzonych grupach z dedykowanym do tego koordynatorem.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1217 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39