Ukradł alkohol. Ochroniarzowi przystawił broń do głowy i groził śmiercią

2023.05.15 12:15
28-latek podejrzany o kradzież rozbójniczą trafił do aresztu. Mężczyzna w jednym z marketów w Hajnówce ukradł 4 butelki whiskey. Kiedy na jego drodze stanął pracownik ochrony, wyjął przedmiot przypominający broń, przystawił go do głowy ochroniarza i groził mu pozbawieniem życia.
Ukradł alkohol. Ochroniarzowi przystawił broń do głowy i groził śmiercią
Fot: KPP Hajnówka

W jednym z hajnowskich marketów mężczyzna ukradł 4 butelki whiskey o łącznej wartości blisko 250 zł. Trzy z nich schował do plecaka, a jedną zaczął spożywać spacerując pomiędzy sklepowymi półkami.

- Kiedy mężczyzna nie płacą za alkohol przeszedł linię kas, na jego drodze stanął pracownik ochrony. 28-latek wyjął zza paska spodni przedmiot przypominający broń palną. Przystawił go do głowy ochroniarza i groził mu pozbawieniem życia - poinformowała hajnowska policja.

Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili, że hajnowianin odpowiada również za szereg innych kradzieży, do których dochodziło na terenie hajnowskich marketów w ostatnich miesiącach. Wtedy także łupem 28-latka padło kilkanaście butelek whiskey. Okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie również włamania do piwnic i domków domków letniskowych. W jego zainteresowaniu były m.in. konserwy oraz słoiki z jedzeniem, olej roślinny czy piwo. Nie pogardził on także butlą gazową, głośnikiem, farelką czy przedłużaczem.

Podejrzany usłyszał łącznie 8 zarzutów: kradzieży rozbójniczej, kradzieży, kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

580 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39