Ukradł pacjentowi telefon. Nie spodziewał się tak szybkiego zatrzymania

2023.03.09 13:16
Policjanci zatrzymali 26-latka, który w szpitalu dopuścił się kradzieży zuchwałej. Mężczyzna wszedł na salę chorych i ukradł telefon pacjentowi, który spał. Został zatrzymany już godzinę po zgłoszeniu, na terenie szpitala.
Ukradł pacjentowi telefon. Nie spodziewał się tak szybkiego zatrzymania
Fot: KPP Hajnówka

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce otrzymali zgłoszenie o kradzieży telefonu, do której doszło na terenie szpitala. Na miejsce zdarzenia od razu zostali skierowani mundurowi z patrolówki.

- Na jedną z sal chorych wszedł mężczyzna i z szafki pacjenta, który spał, ukradł telefon. Następnie szybko opuścił salę. Gdy uciekał z oddziału, z jego kurtki wypadło skierowanie do jednej z poradni specjalistycznych. Mundurowi rozpytując świadków ustalili, że za kradzież prawdopodobnie odpowiada znany im służbowo 26-letni mieszkaniec miasta - poinformowali hajnowscy mundurowi.

Zaskoczony hajnowianin został zatrzymany już godzinę po zgłoszeniu, na terenie szpitala. Policjanci odzyskali także skradziony przez 26-latka telefon, który był schowany w kieszeni jego kurtki. Wartości strat pokrzywdzony oszacował na 650 zł.

26-latek usłyszał zarzut kradzieży zuchwałej. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
665 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39