Ukrywali kontrabandę w garażach. KAS przejęła ponad 13 tys. paczek papierosów

2022.10.03 08:12
Przejęcie ponad 13 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, to efekt współpracy suwalskich policjantów z funkcjonariuszami KAS. Podejrzani mężczyźni w wieku 48 i 68 lat zostali zatrzymani.
Ukrywali kontrabandę w garażach. KAS przejęła ponad 13 tys. paczek papierosów
Fot: KAS

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wspólnie z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach ustalili, że w jednym z garaży na terenie Suwałk może być przechowywana kontrabanda. Po wejściu do budynku funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 12 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy.

- W trakcie czynności mundurowi zatrzymali dwóch suwalczan. Ustalili też drugi garaż na terenie miasta, w którym także znaleźli nielegalne papierosy. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 13 tys. paczek nielegalnych papierosów - informuje podkom. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Wprowadzenie na rynek zabezpieczonego towaru naraziłoby Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 320 tys. zł z tytułu niezapłaconych podatków.

48- i 68-latek usłyszeli już zarzuty. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za nabywanie, przechowywanie lub przewożenie towaru stanowiącego przedmiot czynu zabronionego grozi kara grzywny, pozbawienia wolności do lat 3 lub obu tych kar łącznie.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
1428 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39