Ulicami miasta przejdzie pierwsza droga krzyżowa

2022.04.01 11:16
Przez najbliższe 2 tygodnie w Białymstoku organizowane będą drogi krzyżowe. Pierwsza rozpocznie się w piątek (1.04) o godz. 18.30. Z kolei miejski przemarsz zaplanowany jest na kolejny piątek (8.04).
Ulicami miasta przejdzie pierwsza droga krzyżowa
Fot: archibial.pl
Miejska Droga Krzyżowa 2019

Po dwóch latach pandemicznej przerwy do Białegostoku wracają drogi krzyżowe. Przed świętami wielkanocnymi odbędzie się nie tylko miejska droga krzyżowa, ale i osiedlowe przemarsze. Kierowcy powinni w godzinach wieczornych uzbroić się w cierpliwość, ponieważ może wystąpić wiele czasowych utrudnień w ruchu.

Osiedle Dziesięciny

Pierwsza droga krzyżowa odbędzie się 1 kwietnia w godz. 18.30-21.00. Przemarsz na osiedlu Dziesięciny odbędzie się trasą:

- Leszczynową (wyjście z placu przed górnym kościołem) - Kasztanową (odcinek przy plebanii do ul. Bukowej) - Bukową - Akacjową - Gajową - Dziesięciny - Morelową - Dębową - Cedrową - Bukową - Kasztanową - łącznik do ul. Leszczynowej.

Miejska Droga Krzyżowa

Białostocka Miejska Droga Krzyżowa odbędzie się 8 kwietnia, czyli w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową. Nabożeństwu przewodniczyć będzie Arcybiskup Metropolita Białostocki Józef Guzdek.

Rozpocznie się o godz. 19.00 przed Archikatedrą. Jej trasa tradycyjnie będzie wiodła z placu Jana Pawła II, następnie przejdzie przez przejście z ul. Sienkiewicza, później na Rynek Kościuszki, ul. Lipową, potem plac Niepodległości im. Romana Dmowskiego, ul. ks. Adama Abramowicza - do kościoła św. Rocha, gdzie nastąpi zakończenie nabożeństwa. Zakończenie przewidziano na godzinę 21.00.

Przemarsze 9 kwietnia

W sobotę (9.04) w mieście odbędą się trzy drogi krzyżowa. Pierwszy przemarsz ruszy z osiedla Starosielce o godz. 16.30.

Ruszy z kościoła parafialnego przy ul. Nowosielskiej 49, a następnie wierni przejdą ulicami: Francuską - Węgierską - Anieli Krzywoń - Zbigniewa Troczewskiego i powrót ok. godz. 18.00 na Nowosielską do kościoła parafialnego.

Na Zielonych Wzgórzach przemarsz odbędzie się w godz. 19.00-20.30. Wierni wyjdą z kościoła parafialnego przy ul. Słonecznikowej i pójdą ulicami: Magnoliową - Storczykową - chodnikiem wzdłuż ul. Wrocławskiej - do kościoła p.w. NMP z Guadalupe.

Z kolei na osiedlu TBS droga krzyżowa przejdzie w godz. 19.00-21.00. Rozpocznie się wymarszem z kościoła parafialnego p.w. NMP Królowej Rodzin. Wierni przejdą ulicami: Heweliusza - Komisji Edukacji Narodowej - Pietkiewicza - ks. Pietkuna - rtm. Pileckiego - kpt. Kamieńskiego "Huzar" - powrót do kościoła.

Osiedle Mickiewicza

Ostatnia droga krzyżowa odbędzie się 15 kwietnia w godz. 21.00-22.00. Przemarsz wyruszy z kościoła parafialnego przy ul. Mickiewicza i pójdzie ulicami: Zwierzyniecką - Białowieską - Przemysłową.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

927 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39