Ulicami miasta przejdzie XXI Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych

2023.05.08 07:58
We wtorek (9.05) zorganizowany zostanie XXI Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych. Przechód zakończy festyn integracyjny zorganizowany przed białostockim ratuszem.
Ulicami miasta przejdzie XXI Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych
Fot: J. Fiedoruk

Stowarzyszenie Wspierana Aktywności Niepełnosprawnych Intelektualnie "Aktywni" po raz 21. organizuje Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych. Tradycyjnie uczestnicy marszu będą przemierzać główną ulicą miasta – Lipową w kierunku Rynku Kościuszki. Zbiórka uczestników odbędzie się w godzinach 9.30-10.00 przy ul. Wisławy Szymborskiej (róg Lipowej), a samo wydarzenie rozpocznie się punktualnie o godzinie 10.00.

Marsz skierowany jest do osób z niepełnosprawnościami, ale również do ich opiekunów oraz wszystkich, którzy zechcą wziąć udział w tej wyjątkowej inicjatywie. Marsz ma na celu przede wszystkim integrację środowiska osób z niepełnosprawnościami, ale także przypomnienie o ich problemach i trudnościach, z jakimi muszą się borykać na co dzień. Ważnym elementem tego wydarzenia jest również promowanie idei akceptacji i tolerancji wobec osób z niepełnosprawnościami, co ma na celu zwiększenie świadomości społecznej i przeciwdziałanie dyskryminacji.

Po zakończeniu marszu, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w festynie integracyjnym, który odbędzie się o godz. 10.30 na placu przed ratuszem. To doskonała okazja do kontynuowania integracji oraz spędzenia czasu w miłej atmosferze. W programie festynu przewidziano wiele atrakcji, które z pewnością zainteresują uczestników. Na scenie zaplanowano występy muzyczne i taneczne. Ponadto osoby z niepełnosprawnościami będą miały szansę zaprezentować swoje prace na specjalnym stoisku. Dla chętnych przewidziane są również gry i zabawy integracyjne. Nie zabraknie też stoisk promocyjnych szkół i organizacji, które działają na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Będzie to doskonała okazja, aby poznać ofertę edukacyjną oraz dowiedzieć się więcej o działaniach organizacji na rzecz integracji i pomocy osobom z niepełnosprawnościami. Oczywiście, nie można zapomnieć o stoisku gastronomicznym, na którym będzie można skosztować różnorodnych przysmaków. Festyn będzie trwał do godziny 13.00.

Szczegóły wydarzenia: XXI Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych i Festyn Integracyjny.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1333 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39