Unikatowa muzyka bluesowa w wykonaniu Kłusem z Blusem

2023.04.24 14:46
Kłusem z Blusem to zespół, który jest obecny na bluesowej scenie muzycznej od ponad kilkunastu lat. Ich twórczości będzie można posłuchać już w środę (26.04).
Unikatowa muzyka bluesowa w wykonaniu Kłusem z Blusem
Fot: Materiały prasowe

To wyjątkowa okazja, by spotkać się na żywo z muzyką Kłusem z Blusem.

Grupa wykonuje jedyną w swoim rodzaju odmianę muzyki bluesowej, ze szczególnym uwzględnieniem stylu west coast z wiodącą rolą harmonijki ustnej i wokalu. Brzmienie zespołu to także klasyczne instrumentarium: gitara, bas i perkusja. Utwory Kłusem z Blusem charakteryzują się jumpową pulsacją z domieszką elementów swingu oraz stylowych riffów gitary często granej unisono z linią harmonijki ustnej.

Kłusem z Blusem w repertuarze mają własne bluesowe kompozycje z polskimi tekstami, aranżacje bluesowe znanych przebojów muzyki popularnej oraz standardy największych mistrzów harmonijki bluesowej takich jak: Little Walter, William Clarke, Rod Piazza, Kim Wilson czy Gary Primich. Zespół funkcjonuje również pod nazwą Golden Virginia Playboys, prezentując projekt muzyczny "Tribuite To Little Walter" czy "Billy Branch&Sons Of Blues Project".

Liderem grupy jest Tomek Kiersnowski, który śpiewa i gra na harmonijce ustnej i jest zaliczany do czołówki wykonawców muzyki bluesowej w Polsce. Jako harmonijkarz występuje gościnnie w koncertach zespołów Piotr Nowak Band (RIP) i Piotr Nalepa Tour. Zarejestrował dźwięki harmonijki na płycie "J.J. Band i Przyjaciele – Blues" z utworami Tadeusza Nalepy nominowanej do nagrody Fryderyka, "Chorzy na bluesa śpiewają utwory Sławka Wierzcholskiego".

Zespół koncertował na wielu festiwalach bluesowych, m.in. Toruń Blues Meeting, Przeworsk Blues Festiwal, Harmonica Bridge w Toruniu, Blues Express w Zakrzewie, Harp Friends z Tipsy Drivers, Ino Blues Festiwal w Inowrocławiu czy Las&Woda&Blues. Wielokrotnie występował na Festiwalu Rawa Blues w Katowicach w latach 1999-2003. W roku 2022 zakwalifikowali się na małą scenę Rawa Blues oraz do Polish Blues Chalennge w ramach Suwałki Blues Festiwal.

Koncert odbędzie się w środę (26.04), o godz. 20:00 w klubie Fama. Bilety w cenie 30 zł (przedsprzedaż) lub 35 zł (w dniu koncertu) są do nabycia w kasie kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz na stronie Białostockiego Ośrodka Kultury.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

Polecamy
24Holiday
24Holidayul. Czesława Miłosza 2 lok. 61 (Galeria Biała)
15-265 Białystok
www.24holiday.pl

Więcej informacji
640 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39