Uniwersytet Zdrowego Seniora. Są jeszcze miejsca

2021.09.20 15:15
Można jeszcze zgłaszać się na Uniwersytet Zdrowego Seniora. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.
Uniwersytet Zdrowego Seniora. Są jeszcze miejsca
Fot: UMB

Uniwersytet Medyczny zachęca do wzięcia udziału w dodatkowej rekrutacji na Uniwersytet Zdrowego Seniora. Zostało jeszcze 10 wolnych miejsc.

Inicjatywa organizowana jest już po raz dziewiąty. Dzięki niej osoby po 60. roku życia mogą uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych z cyklu Uniwersytet Zdrowego Seniora, które będą odbywały się 2 razy w miesiącu. Nauka odbywa się stacjonarnie (przy zachowaniu rygorów sanitarnych) i jest darmowa. W ramach zajęć studenci-seniorzy mogą nauczyć się m.in. udzielania pierwszej pomocy, pomiaru poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego, dbania o swoje struny głosowe, podstawowych zasad profilaktyki chorób nowotworowych i chorób układu krążenia.

Dotychczas na Uniwersytecie Zdrowego Seniora uczyło się 390 mieszkańców Białegostoku oraz okolicznych miejscowości. Najstarszy absolwent miał 91 lat.

Celem całego przedsięwzięcia jest poszerzanie wiedzy dotyczącej opieki medycznej, propagowanie zdrowego stylu życia oraz postaw prozdrowotnych. Promowane są też nowoczesne metody diagnostyki i leczenia. Jest to także niewątpliwie doskonała opcja aktywizacji społecznej osób starszych i przeciwdziałanie samotności. Seniorzy mogą się bowiem nie tylko uczyć, ale i zawierać nowe znajomości.

Zapisy do udziału w projekcie odbędą się w środę (22.09) od godz. 8.00 do 14:00 w Sekretariacie Zakładu Zintegrowanej Opieki Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (pokój nr 111) przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 7a u dr Joanny Fiłon, która jest koordynatorem projektu.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1400 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39