Białystok Online

Aktualności

Upał doskwiera nie tylko ludziom, ale i roślinom. Michałowo ma na to rozwiązanie

2021.07.01 17:04
Upał doskwiera nie tylko ludziom, ale i roślinom. Michałowo ma na to rozwiązanie
Fot: UM Michałowo

W 2014 r. park w Michałowie przeszedł gruntowną rewitalizację. Po tych zmianach, teraz przyszła kolej na roślinki, które ciężko znoszą upały i brak deszczowych dni.

Brygada remontowa od kilku dni pracuje nad gminnym systemem nawadniania roślin w Parku Miejskim w Michałowie.

- Robimy to we własnym zakresie, woda będzie rozprowadzona na terenie całego parku – mówił Marek Nazarko, burmistrz Michałowa. - Już od kilku lat można zaobserwować coraz wyższe temperatury w okresie letnim. Upał doskwiera nie tylko ludziom, ale i roślinom. System nawadniania pozwoli na efektywne i racjonalne nawadnianie - dodał.

Prace powinny zakończyć się w ciągu kilku dni.

Park Miejski w Michałowie siedem lat temu przeszedł sporą rewitalizację. Po latach zaniedbań, teren został uporządkowany. Pojawiły się fontanny, kwiaty i krzewy, ławeczki.

W centralnym miejscu znajduje się pomnik "O wolność i lepsze jutro", który powstał, by uhonorować wszystkie osoby, które były zaangażowane w walkę o niepodległość Polski. Na bokach pomnika wyrzeźbione są krzyże - katolicki i prawosławny. W ten sposób podkreślono wagę i znaczenie wspólnoty katolickiej i prawosławnej dla rozwoju całej gminy.

Od tego czasu park jest miejscem spotkań mieszkańców, ale i obchodów najważniejszych wydarzeń w życiu gminy Michałowo.

Malwina Witkowska

Malwina Witkowska

malwina.witkowska@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas