Urząd marszałkowski dofinansuje służbę zdrowia

2013.03.06 00:00
Marszałkowie podjęli decyzję o wprowadzeniu nowych rozwiązań informatycznych w szpitalach oraz powstaniu nowych oddziałów.
Urząd marszałkowski dofinansuje służbę zdrowia
Fot: sxc.hu

Zarząd Województwa Podlaskiego udzielił dotację szpitalowi wojewódzkiemu w Suwałkach. Ponad 380 tys. zł będzie wkładem własnym do projektu "Wprowadzenie rozwiązań informatycznych w celach sprawnego zarządzania w SW w Suwałkach”. Jego całkowity koszt to ponad 2,5 mln zł. Przedsięwzięcie będzie sfinansowane głównie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Pieniądze pójdą m.in. na nową sieć bezprzewodową i elektroniczny system identyfikacji pacjentów.

Zarząd województwa przeznaczył też 50 tys. zł na dofinansowanie projektu rozbudowy Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego w Bacikach Średnich. Placówka ta została przekazana starostwu powiatowemu w Siemiatyczach. Docelowo ma tam powstać oddział psychiatrii dziecięcej.

Ponadto marszałkowie postanowili wystawić na sprzedaż nieruchomość przy ul. Reja w Suwałkach. Na ponad półhektarowej działce stoją budynki kotłowni przyszpitalnej i stacji uzdatniania wody. Wartość nieruchomości to prawie 600 tys. zł. Taka też będzie cena wywoławcza w przetargu.

Łukasz Wiśniewski
24@bialystokonline.pl
320 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39