Urzędnicy wrócą do Łap, ale jeszcze nie teraz

2019.01.29 08:54
To inwestycja, która ma ułatwić życie mieszkańcom Łap i okolic. Jednak póki co uruchomienie filii wydziału komunikacji opóźnia się. Najbliższym terminem, jaki wskazują urzędnicy, jest kwiecień, ale konkretnej daty jeszcze nie ustalono.
Urzędnicy wrócą do Łap, ale jeszcze nie teraz
Fot: pixabay.com

Prawdopodobnie w kwietniu uruchomiona zostanie Filia Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Łapach. O takim terminie poinformowało Starostwo Powiatowe w Białymstoku. To kolejna data wskazana przez urzędników, która oznacza spore opóźnienie, bo wcześniej oficjalnie powiedziano, że wszystko będzie gotowe na 9 stycznia.

"Obecnie trwa procedura w przedmiocie podłączenia bezpiecznego łącza internetowego do systemu CEPiK 2,0 (światłowodu), który wykonuje firma zewnętrzna. Procedura ta jest niezależna od Powiatu" - wyjaśnia białostockie starostwo powiatowe.

Filia będzie mieściła się w byłej przychodni przy ul. Piaskowej. Radni powiatowi na jej przystosowanie i wyposażenie wyasygnowali 250 tys. zł. Oceniono, że prace, które trzeba zrobić w budynku, to np. wymiana instalacji elektrycznej oraz instalacji centralnego ogrzewania. Również instalacja sanitarno-wodociągowa wymagała remontu. Do tego doszły jeszcze roboty ogólnobudowlane wykończeniowe, a także przygotowanie sygnalizacji pożarowej oraz alarmowej.

Mieszkańcy Łap, ale też m.in. Suraża i Poświętnego czekają na tę inwestycję, ponieważ z takimi sprawami jak: rejestracja pojazdu (nowego oraz sprowadzonego z zagranicy), odbiór dowodu rejestracyjnego, przerejestrowanie auta, które figuruje już w innym urzędzie, wyrejestrowanie samochodu, wycofanie czasowe, wymiana dowodu rejestracyjnego oraz wydanie jego wtórnika, zgłoszenie zbycia pojazdu, zamówienie wtórnika tablicy rejestracyjnej oraz tzw. trzeciej tablicy rejestracyjnej czy też dopisanie współwłaściciela do auta, nie będą musieli już jechać do Białegostoku i odwiedzać siedziby starostwa przy ul. Borsuczej.

Szacuje się, że każdego dnia z nowej jednostki skorzysta co najmniej 30 osób.

Zorganizowanie biura zamiejscowego Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Łapach nie jest odkrywczym pomysłem, ponieważ Łapy miały już taką filię. Została ona jednak zlikwidowana 1 maja 2004 roku. Powodem lub, jak niektórzy uważają, pretekstem do takiego kroku było wdrażanie w starostwie ogólnopolskiego systemu CEPiK.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1281 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39