Utrudnienia! Powód? Przebudowa dużego skrzyżowania i remont na rondzie

2024.04.15 07:23, Aktualizacja: 2024.04.16 08:13
Wraz z początkiem nowego kwietniowego tygodnia drogowcy zabierają się za kolejne prace. Tym razem będą przebudowywali i rozbudowywali ulicę oraz remontowali nawierzchnię. Szczegóły poniżej.
Utrudnienia! Powód? Przebudowa dużego skrzyżowania i remont na rondzie
Fot: MZ
Ul. Raginisa

Skrzyżowanie ulic Władysława Raginisa i Kazimierza Wielkiego

Od poniedziałku (15 kwietnia) od godziny 9.00 do piątku (19 kwietnia) w związku z planowaną przebudową skrzyżowania ulic: Władysława Raginisa i Kazimierza Wielkiego w trakcie prowadzonych prac drogowych wystąpią utrudnienia polegające na miejscowym etapowym wyłączeniu z ruchu poszczególnych pasów jezdni:

- w ciągu ulicy Kazimierza Wielkiego - przed skrzyżowaniem - zostanie wyłączony z ruchu pas wewnętrzny do jazdy na wprost oraz jego kontynuacja za skrzyżowaniem, na odcinku prowadzonych robót. Przejezdność na wprost będzie możliwa tylko jednym pasem zewnętrznym;

- w ciągu ulicy Władysława Raginisa wystąpią miejscowe zawężenia jezdni, w miejscu prowadzonych prac.

Ponadto poszczególne przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe będą etapowo zamykane, a piesi i rowerzyści skierowani zostaną na sąsiednie przejście/przejazd.

Powyższe utrudnienia związane są z przebudową i rozbudową ulicy Władysława Raginisa do granicy Białegostoku – wylot drogi wojewódzkiej Nr 676 w stronę Supraśla, realizowaną przez Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku.

Rondo prof. Juliana Szymańskiego

Od wtorku do piątku (16-19 kwietnia) na rondzie prof. Juliana Szymańskiego (skrzyżowanie ulicy Produkcyjnej z łącznicami ulic gen. Franciszka Kleeberga i gen. Stanisława Maczka) w związku z planowanym remontem nawierzchni w godzinach prowadzonych prac wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym polegające na połówkowym zawężeniu jezdni i ręcznym kierowaniu ruchem.

Harmonogram planowanych prac:
· wtorek w godzinach od 7.00 do 17.00 – frezowanie nawierzchni,
· środa w godzinach od 7.00 do 17.00 – frezowanie nawierzchni,
· środa w godzinach od 20.00 do 6.00 – wykonanie warstwy ścieralnej,
· czwartek w godzinach od 20.00 do 6.00 – wykonanie warstwy ścieralnej,
· piątek w godzinach od 20.00 do 6.00 – wykonanie warstwy ścieralnej.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych terminy występowania wyżej wymienionych utrudnień mogą ulec zmianie.

Ulica Adama Mickiewicza

We wtorek (16 kwietnia) w godzinach od 10.00 do 13.00 na ulicy Adama Mickiewicza, na odcinku od Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku, mogą wystąpić ograniczenia w ruchu drogowym w związku z organizowanym przemarszem.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl

1608 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39