Utrudnienia weekendowe. Pielgrzymka, bieg ku pamięci i przemarsz

2017.05.05 20:39
W ciągu najbliższych dwóch dni spodziewane są utrudnienia drogowe w różnych częściach miasta. Związane jest to z pielgrzymką do Krypna, biegiem upamiętniającym ks. Suchowolca i obchodami Święta 10. Pułku Ułanów Litewskich.
Utrudnienia weekendowe. Pielgrzymka, bieg ku pamięci i przemarsz
Fot: archibial.pl / Teresa Margańska

W sobotę (6.05) wierni przejdą w XXIV Pieszej Pielgrzymce Mężczyzn do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Początek zaplanowano o godz. 8.00 przed Archikatedrą Białostocką. W związku z tym na czas przemarszu - w godz. 8.15-10.30 - wystąpią utrudnienia w ruchu na trasie - Archikatedra Białostocka, skrzyżowanie ul. Sienkiewicza i Rynku Kościuszki, Rynek Kościuszki, Lipowa, plac Niepodległości R. Dmowskiego, wiadukt Dąbrowskiego, ul. Knyszyńska, Antoniukowska, Antoniuk Fabryczny, Produkcyjna, do granic miasta.

Zwieńczeniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Warto pamiętać, że zapisy organizowane są na trasie. Istnieje także możliwość zgłoszenia chęci powrotu autokarem.

Utrudnienia czekają także w niedzielę (7.06), kiedy to organizowany jest bieg "Droga Do Wolności ks. Stanisława Suchowolca" upamiętniający tego duchownego. Dystans można także pokonać pieszo lub rowerem. Ograniczenia w ruchu drogowym spodziewane są w godz. 10.30-12.30 na trasie: ul. Legionowa (start na wysokości pomnika ks. Jerzego Popiełuszki), Mickiewicza, Wiewiórcza, Myśliwska, ks. Stanisława Suchowolca (meta na wysokości kościoła p.w. Niepokalanego Serca Maryi). Więcej o biegu: Pobiegną, by uczcić pamięć ks. Stanisława Suchowolca.

Tego samego dnia odbędą się także obchody Święta 10. Pułku Ułanów Litewskich i przemarsz z kościoła p.w. św. Stanisława B. M. w Białymstoku pod tablicę pamiątkową przy rondzie 10. Pułku Ułanów Litewskich, dlatego też wystąpią utrudnienia w ruchu w godz. 12.30-13.30 w następujących miejscach: ul. Wiadukt (na czas przemarszu zostanie wyłączony z ruchu drogowego lewy pas jezdni na odcinku od kościoła p.w. św. Stanisława B. M. w kierunku ronda 10. Pułku Ułanów Litewskich), rondo 10. Pułku Ułanów Litewskich (wyłączona z ruchu drogowego zostanie część ronda - na odcinku od bramy wjazdowej do koszar do tablicy pamiątkowej).

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1041 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39