Utwory Brahmsa i Prokofiewa zabrzmią w filharmonii

2010.04.09 00:00
Hiszpański pianista Daniel Blanch zagra dziś wieczorem w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Dyrygować będzie Ernst von Tiel z Holandii.
Utwory Brahmsa i Prokofiewa zabrzmią w filharmonii
Fot: Opera i Filharmonia Podlaska

Daniel Blanch jest zwycięzcą kilku narodowych i międzynarodowych konkursów, m.in. "El Primer Palau" (druga nagroda) oraz Międzynarodowego Konkursu Marii Canals w Barcelonie. Występował w najważniejszych salach koncertowych w Europie, m.in. w Wiedniu, Warszawie i Barcelonie. Na koncie ma kilka płyt z muzyką m.in. Roberta Schumanna, Wolfganga Amadeusza Mozarta i Franza Schuberta. W zeszłym roku zrealizował nagranie płytowe koncertów fortepianowych Manuela Blancafort i Joana Lamote de Grignon wraz z Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego.

Natomiast Ernst von Tiel przez sześć sezonów pracował jako główny dyrygent Amsterdamskiej Orkiestry Promenadowej oraz prowadził koncerty orkiestr m.in. w Hadze. Ernst van Tiel dyrygował prawie wszystkimi utworami repertuaru klasycznego. Sławę przyniosły mu interpretacje w szczególności kompozycji XIX i XX - wiecznych.

Podczas koncertu usłyszymy I Koncert fortepianowy d-moll op. 15 J. Brahmsa i I i II Suitę symfoniczną z baletu "Romeo i Julia" op. 64 (wybór) S. Prokofiewa.

Więcej:
Koncert w filharmonii

andy

977 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39