Uwaga, czeka nas załamanie pogody!

2024.02.19 07:15
Ósmy tydzień bieżącego roku rozpoczniemy chłodem i dużym poziomem zachmurzenia. Na poniedziałek prognozowane są także obfite opady deszczu ze śniegiem.
Uwaga, czeka nas załamanie pogody!
Fot: Pixabay

Synoptycy zapowiadają, że poniedziałek przyniesie nam załamanie pogody. Po słonecznym i dość ciepłym weekendzie czeka nas bardzo pochmurny i chłodny dzień. Wychodząc z domu warto zabrać ze sobą parasol, ponieważ możemy się dziś spodziewać wystąpienia obfitych opadów deszczu ze śniegiem.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie 3°C w ciągu dnia i 1°C w nocy. Temperatura odczuwalna wyniesie -3°C.

Z prędkością w porywach do 50 km/h zawieje dziś południowo-wschodni wiatr. Zachmurzenie pokryje całą powierzchnię białostockiego nieba. Możliwe są silne opady deszczu ze śniegiem.

Stan wilgotności powietrza wzrośnie do 69 proc. Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać się będzie na poziomie 1018 hPa. Panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy

Słońce wzniosło się dziś ponad nasze miasto o godzinie 6:38. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:41, a zachodu słońca możemy spodziewać się o godzinie 16:45. Długość dzisiejszego dnia wyniesie 10 godzin i 7 minut.

Księżyc wzejdzie o godzinie 10:44 i pozostanie widoczny aż do swojego zachodu, który przypada na godzinę 4:36. Noc z poniedziałku na wtorek potrwa przez 13 godzin i 53 minuty.

Nietypowe święta i imieniny

Poniedziałek, 19 lutego to 50. dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzimy dziś Dzień Nauki Polskiej.

Swoje imieniny świętują: Konrad, Marceli, Alwar, Arnold, Barbacy, Beat, Biecsława, Bonifacy, Czcisław, Gawin, Henryk, Jerzy, Józef, Julian, Konrad, Leoncjusz, Łucja, Manswet, Publiusz, Tuliusz oraz Walery.

Przysłowie na poniedziałek:

"W świętego Konrada, zima nie rada".

Cytat dnia:

"Rolą kobiety w naszej rzeczywistości jest radzić sobie oraz radzić też wszystkim innym." - Katarzyna Grochola

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1480 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39