Uwaga! Psy w Wierszalinie! Ostatni spektakl w 2011 roku [wideo]

2011.12.17 00:00
Czy supraski Teatr Wierszalin zszedł na psy? Nic bardziej mylnego! O tym, że zespół Piotra Tomaszuka jest w formie świadczy najnowszy spektakl "Anatomia psa" na podstawie wczesnych opowiadań Michaiła Bułhakowa. Niedziela, 18 grudnia jest ostatnią w tym roku okazją, by zobaczyć sztukę.
Uwaga! Psy w Wierszalinie! Ostatni spektakl w  2011 roku [wideo]
Fot: M.Gorbacz

Eksperymentalna operacja przeszczepienia ludzkiej przysadki mózgowej i genitaliów psu widziana oczami lekarza morfinisty to wielkim skrócie i uproszczeniu opis "Anatomii psa". Sztukę stworzył Piotr Tomaszuk na podstawie opowiadań Michaila Bułhakowa - "Psiego serca" i "Morfiny". To historia profesora Preobrażeńskiego i jego asystenta doktora Bormentala - naukowców, którzy leczą ludzkie genitalia i eksperymentują z ciałem psa. Na scenie zobaczymy czwórkę aktorów: Miłosza Pietruskiego, Rafała Gąsowskiego, Dariusza Matysa i Katarzynę Grajlich. Ze względu na osobliwą scenografię Julii Skuratovej, mają do wykonania dość trudne zadanie aktorskie. Oprócz gry aktorzy sporo uwagi muszą poświęcać także metalowej konstrukcji. Tworzy ona cały plan, służy także do projekcji filmowych. Na blaszanych płaszczyznach wyświetlane są projekcje multimedialne - fragmenty starych kronik radzieckich i własne produkcje teatru. Ekranem jest właściwie wszystko, a wyświetlane obrazy to myśli i wizje bohaterów sztuki. Muzykę do spektaklu skomponował Piotr Nazaruk.

Zobacz trailer sztuki:Spektakl będzie grany w tym roku jeszcze w niedzielę, 18 grudnia o godz. 18 Szczegóły na stronie: http://wierszalin.pl.

Przeczytaj recenzję: O psie w każdym z nas

MAG

795 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39