Uwaga wichury! RCB rozsyła alerty

2021.10.21 19:26
W czwartek w nocy i w piątek rano mieszkańcy województwa podlaskiego muszą liczyć się z porywistym wiatrem. Ostrzeżenia rozsyła Rządowe Centrum Bezpieczeństwa oraz służby meteorologiczne.
Uwaga wichury! RCB rozsyła alerty
Fot: pixabay

"W ciągu najbliższych godzin prognozuje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 35 do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, a lokalnie, zwłaszcza w czasie burz, do 100 km/h, z południowego zachodu i z zachodu" - poinformował dyżurny synoptyk IMGW PIB Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych - Wydziału w Białymstoku Wiesław Winnicki.

O godz. 17.00 na stacji w Elblągu odnotowano wiatr o porywach dochodzących do 100 kom/h.

IMGW ostrzega zwłaszcza północną część województwa podlaskiego - powiaty: suwalski, sejneński, augustowski, grajewski, moniecki, sokólski, kolneński, łomżyński oraz Łomżę.

O możliwych wichurach ostrzegające komunikaty rozsyła mieszkańcom Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. SMS-y o treści "Uwaga! Dziś w nocy i jutro rano silny wiatr. Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy" dostali m.in. białostoczanie.

W czwartek po południu potężna wichura przeszła nad województwem łódzkim. Doszło tam do uszkodzenia infrastruktury energetycznej na rozległym terenie.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1418 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39