Uwaga zmiana pogody! Na podlaskich drogach może być naprawdę ślisko!

2024.01.11 08:12
Na czwartek zapowiedziano opady deszczu ze śniegiem. To będzie wietrzny, lecz dość ciepły dzień.
Uwaga zmiana pogody! Na podlaskich drogach może być naprawdę ślisko!
Fot: Pixabay

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, czwartek przyniesie nam kolejną dozę ocieplenia. Temperatura odczuwalna w ciągu dnia wyniesie -3°C. Zachmurzenie zajmie 96 proc. powierzchni białostockiego nieba. Według specjalistów, pojawienie się nad naszym miastem ciemnych chmur może nieść za sobą opady deszczu ze śniegiem. Warto zatem zachować dziś szczególną ostrożność na drogach, ponieważ może być naprawdę ślisko.

Termometry wskazywać będą maksymalnie 2°C w ciągu dnia. Nocą, temperatura powietrza spadnie do -11°C.

Zawieje silniejszy niż w ciągu minionych dni, północno-zachodni wiatr. W swoich porywach będzie on osiągał prędkość maksymalnie do 45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 1017 hPa. Stan wilgotności powietrza utrzymywać się będzie na poziomie 97 proc. Warunki biometryczne pozostaną niekorzystne.

Wschodzące słońce mogliśmy dziś podziwiać od godziny 7:37. Astronomiczne południe zapowiedziano na godzinę 11:35, a zachód słońca przypada na godzinę 15:33. Długość dzisiejszego dnia wyniesie 7 godzin i 56 minut. Księżyc w fazie nowiu pojawi się na horyzoncie o godzinie 8:21 i pozostanie widoczny aż do swojego zachodu, który zapowiedziano na godzinę 14:55. Noc z czwartku na piątek trwać będzie przez 16 godzin i 4 minuty.

Czwartek, 11 stycznia to jwdynasty dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych, obchodzimy dziś Dzień Wegetarian.

Swoje imieniny świętują: Honorata, Krzesimir, Mechtylda, Anastazy, Feliks, Hilary, Hortensja, Hortensjusz, Hygin, Małomir, Matylda, Melchiades, Odon, Palemon, Palemona, Paulin, Salwiusz, Teodozjusz, Teodozy, Tezeusz oraz Tomasz.

Przysłowie na czwartek:

"Święta Honorata figle płata".

Cytat dnia:

"Miłość nie oznacza emocjonalnego przemijania czy chwilowego oczarowania, ale wyraża wolę i odpowiedzialną decyzję związania się całkowicie „na dobre i na złe”. Jest darem z siebie samego drugiemu człowiekowi." - św. Jan Paweł II

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1313 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39