UwB znalazło się w rankingu najlepszych uczelni na świecie

2023.07.12 09:02
Uniwersytet w Białymstoku, jako jedyna podlaska uczelnia, znalazł się w prestiżowym rankingu QS World University Ranking 2024.
UwB znalazło się w rankingu najlepszych uczelni na świecie
Fot: Malwina Witkowska

Uniwersytet w Białymstoku znalazł się w prestiżowym rankingu QS World University Ranking 2024 jako jedna z 1500 najlepszych uczelni na świecie. Jest to ogromne osiągnięcie, które potwierdza wysoką jakość kształcenia i badawczą renomę tej instytucji. Co więcej, Uniwersytet w Białymstoku jest jedyną uczelnią z województwa podlaskiego uwzględnioną w tym gronie.

W tegorocznym rankingu QS znalazły się w sumie 22 polskie uczelnie, w tym uniwersytety i politechniki. Uniwersytet w Białymstoku zajmuje godne 19. miejsce wśród polskich instytucji oraz 8. miejsce wśród uniwersytetów klasycznych. W klasyfikacji ogólnej największa podlaska uczelnia znalazła się w przedziale miejsc 1201-1400. Jest to znakomity wynik, który dowodzi wysokiej jakości kształcenia i standardów nauczania, innowacyjności, wysokiego poziomu badań naukowych i wkładu w rozwój naukowy oraz aktywności międzynarodowej Uniwersytetu w Białymstoku.

- To kolejny rok z rzędu, gdy znaleźliśmy się w tym prestiżowym światowym rankingu. Obecność w nim jest nie tylko potwierdzeniem jakości kształcenia i realizowanych u nas badań. To ważny element naszego międzynarodowego wizerunku – przekazuje prof. Izabela Święcicka, prorektor UwB ds. nauki i współpracy międzynarodowej.

Ranking QS World University jest jednym z najbardziej renomowanych rankingów szkół wyższych na świecie. Jego metodologia, oparta na różnorodnych kryteriach, bierze pod uwagę m.in. opinie ekspertów akademickich, oceny pracodawców, cytowania publikacji naukowych oraz zaangażowanie uczelni w działania związane ze zrównoważonym rozwojem. Jest to kompleksowa analiza, która uwzględnia różnorodne aspekty jakości i znaczenia uczelni na arenie międzynarodowej.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1481 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39