POLECAMY
Komisja kardynałów i biskupów z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych uznała cud Jana Pawła II, potrzebny do jego beatyfikacji - poinformował włoski dziennik "IL Giornale".
Oznacza to, że do wyniesienia Jana Pała II na ołtarze, obecnie wymagany jest tylko podpis Benedykta XVI pod dekretem o uznaniu cudu, gdyż było to już ostatnie głosowanie w całym procesie beatyfikacyjnym. Jak podaje Rzeczpospolita, po podpisaniu decyzji komisji kardynałów i biskupów, Benedykt XVI ogłosi datę beatyfikacji papieża Polaka. Istnieje prawdopodobieństwo, że stanie się to jeszcze w styczniu, a wyniesienie na ołtarze jeszcze w tym roku. Kardynał Stanisław Dziwisz proponuje datę 1 maja, w święto Miłosierdzia Bożego. Z drugiej strony Watykan i władze Rzymu, mogą nie zdążyć przygotować miasta na przyjazd wiernych z całego świata, dlatego też mówi się o tym, że beatyfikacja może odbyć się jesienią. Za: Rzeczpospolita
MAG
24@bialystokonline.pl
Kryminalne 2026.06.08 16:58
Kultura i Rozrywka 2026.06.08 15:00
Aktualności 2026.06.08 14:49
Ciekawostki 2026.06.08 14:25
Sport 2026.06.08 12:39
Nauka 2026.06.08 12:00
Drogówka 2026.06.08 11:37
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji