VIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Złoty Mikrofon radia Jard

2008.03.17 00:00
W niedzielne popołudnie (16.03) w białostockim Klubie Rozrywki KRĄG zakończył się największy w naszym regionie VIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki "Złoty Mikrofon radia Jard".

Była to dwudniowa impreza gromadząca ludzi potrafiących i lubiących śpiewać. W marcowym festiwalu wzięło udział ponad 300 uczestników z Rosji, Litwy i Polski. Imprezę prowadził Wojciech Kuczyński- prezenter i dziennikarz radia i telewizji JARD. Każdy uczestnik przeglądu musiał zaśpiewać jedną wybraną przez siebie piosenkę. Organizatorzy po raz pierwszy zrezygnowali w tym roku z przesłuchań półfinałowych. Było to podyktowane rekordową ilością osób bioracych udział w imprezie. Rozśpiewani artyści wykonywali przeboje polskie oraz zagraniczne. Wystepowali solo, w duetach oraz jako zespoły wokalne i wokalno- instrumentalne. W każdej kategorii wiekowej jury przyznało oddzielne nagrody i wyróżnienia. Nagroda Grand Prix trafiła natomiast do Edyty Piskorz i Radka Bohaja z Bartoszyc, którzy mistrzowsko wykonali w duecie piosenkę pt.: "Świetlista noc" z musicalu "Romeo i Julia".

Edyta i Radek to pierwszy duet w historii festiwalu, któremu udało się otrzymać główne wyróżnienie. W jednej z poprzednich edycji, Edyta zdobyła już nagrodę Grand Prix w kategorii: występ solowy. Młodzi artyści z Bartoszyc, jak sami przyznali, bardzo sumiennie przygotowywali się do udziału w festiwalu organizowanym przez białostockie radio Jard.

Zdobywcy nagrody głównej mają niezwykle ambitne plany na przyszłość. Mają zamiar rozwijać się pod kątem umiejętności wokalnych. Obydwojgu zależy na tym, aby odnieść wiele sukcesów w branży muzycznej. Edyta i Radek już od pewnego czasu trenują pod czujnym okiem swojego instruktora- Mirona Maciopy z Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach. Występy uczestników festiwalu piosenki "Złoty Mikrofon radia Jard" oceniało jury w składzie: Lidia Trojanowska- impresariat muzyczny ProArt, Antoni Czajkowski- impresario, kompozytor, członek Związku Artystów i Kompozytorów Rozrywkowych ZAKR w Warszawie oraz Agnieszka Aleksiejczyk z Augustowa- laureatka poprzedniej edycji konkursu, która była pod ogromnym wrażeniem bardzo wysokiego poziomu występów uczestników tegorocznej edycji imprezy. Kolejny, IX Międzynarodwy Festiwal Piosenki o Złoty Mikrofon Radia Jard już w grudniu bieżącego roku.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!


948 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39