W białostockiej placówce odbył się ważny egzamin. Przyjechali kandydaci z 8 województw

2021.09.15 10:21
W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego odbyły się egzaminy weryfikacyjne egzaminatorów i kandydatów na egzaminatorów. Przez 3 dni o nowe uprawnienia starało się blisko 200 osób z 8 województw.
W białostockiej placówce odbył się ważny egzamin. Przyjechali kandydaci z 8 województw
Fot: WORD Białystok

Białostocki ośrodek doceniony

11 lat - taki kawał czasu północno-wschodnia część Polski czekała na możliwość zorganizowania egzaminów weryfikacyjnych na egzaminatorów i kandydatów na egzaminatorów. Przez ponad dekadę osoby chętne podjęcia pracy egzaminatora, które mieszkały na Podlasiu, musiały przemierzyć wiele kilometrów, aby zdać ministerialny egzamin, bo odpowiednie ośrodki znajdowały się poza obszarem województwa. Tym razem to się jednak zmieniło, bowiem po wygraniu konkursu Ministerstwa Infrastruktury jednym z czterech punktów w kraju uprawnionym do prowadzenia tego typu egzaminów stał się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku.

Egzaminy praktyczne i teoretyczne trwały 3 dni, a stolica Podlasia okazała się gościnna dla zdających. Możliwość ćwiczenia na placu i na pojazdach WORD-u także w ruchu drogowym (ośrodek specjalnie zmienił organizację egzaminowania kandydatów na kierowców), sprawiła, że zdawalność była znacznie wyższa niż przeciętna. Na niemal 200 kandydatów przez egzaminy pomyślnie przebrnęło 39 osób.

Za rok możliwa powtórka

Dla ośrodka przy ul. Wiewiórczej i dla całego województwa wizyta ministerialnej Komisji Weryfikacyjnej były ważnym wydarzeniem. Warto dodać, że dyrekcja WORD Białystok zdecydowała się wystąpić o prawo organizacji egzaminów również w przyszłym roku. Po bardzo dobrych ocenach, jakie wystawili ośrodkowi członkowie komisji i egzaminowani, placówka ma naprawdę spore szanse na pozytywną odpowiedź.

WORD Białystok rozpoczął też nabór na nowy kurs dla egzaminatorów i kandydatów na egzaminatorów. Zajęcia odbywać się będą hybrydowo (teoria online, część ćwiczeń w ośrodkach bliskich miejscu zamieszkania kursantów, a kilka w Białymstoku). Planowane zakończenie zajęć to koniec maja 2022 r. i ten termin pozwoliłby na udział w ewentualnych przyszłorocznych egzaminach w stolicy Podlasia.

- Mamy dwie zupełnie nowe propozycje dla osób, które planują przystąpić do egzaminów nie tylko w Białymstoku. Istnieje możliwość zapisania się na poszczególne bloki zajęć kursu i potraktować to jako powtórzenie materiału przed bardzo trudnym sprawdzianem, jakim są egzaminy weryfikacyjne kandydatów na egzaminatorów. Skalę trudności oddaje fakt, że sukces 39 osób przy 177 odbytych egzaminach uczestnicy uznali za jeden z lepszych wyników. Możliwość aktywnego udziału w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych wykładowców i egzaminatorów będzie dobrym sposobem na przygotowanie się do kolejnych egzaminów. Jest jeszcze jedna nowość. W trosce o kursantów z miejscowości odległych od Białegostoku chcemy znaczącą część zajęć praktycznych zorganizować w WORD-ach bliskich ich miejscu zamieszkania, tak, by ograniczyć męczące podróże do stolicy Podlasia do niezbędnego minimum - mówi Przemysław Sarosiek, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1086 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39