W Białymstoku jak w Warszawie. Teraz zabiegi można wykonać na miejscu

2016.11.08 11:18
Twoja Klinika poszerza swoją działalność o nowoczesny gabinet diagnostyczno-zabiegowy.
W Białymstoku jak w Warszawie. Teraz zabiegi można wykonać na miejscu
Fot: materiały prasowe

Twoja Klinika z Białegostoku rozwija się. Firma poszerzyła swoją działalność o nowoczesny gabinet diagnostyczno-zabiegowy, który umożliwia skorzystanie z procedur medycznych z zakresu ortopedii i medycyny sportowej oraz medycyny estetycznej. Nowa oferta obejmuje m.in. iniekcje komórek macierzystych, kwasu hialuronowego czy osocza bogatopłytkowego do uszkodzonych stawów. Metody te często pozwalają na uniknięcie operacji i wymiany stawów. Ponadto są mało inwazyjne i właściwie bezbolesne.

Twoja Klinika jest pierwszym białostockim podmiotem wykonującym zabiegi pozyskiwania i podawania dostawowo mezenchymalnych komórek macierzystych LIPOGEMS. Wcześniej pacjenci, którzy chcieli skorzystać z takiej opcji, musieli udać się np. do Warszawy.

- W ostatnich latach wprowadzono do leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów kwas hialuronowy jako główny składnik płynu stawowego. W warunkach fizjologicznych hialuronian (sól kwasu hialuronowego) jest związkiem syntetyzowanym i wydzielanym do płynu stawowego przez komórki błony maziowej synowiocyty. Warunkuje on lepkosprężyste właściwości płynu stawowego oraz odgrywa istotną rolę w prawidłowym ruchu stawu - wyjaśnia dr Magdalena Kun-Buczko, manager z Twojej Kliniki.

Komórki macierzyste i osocze bogatopłytkowe to innowacyjne metody z powodzeniem od lat stosowane w wielu krajach. Wybór metody leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów dobierany jest indywidualnie do każdego pacjenta. Do Twojej Kliniki zgłaszają się pacjenci w różnym wieku - począwszy od młodych osób borykających się z problemem stawów w wyniku urazu lub wypadku, po osoby starsze, których dolegliwości są rezultatem wieku lub chorób przewlekłych.

Firma stawia także na ginekologię estetyczną i niechirurgiczne zabiegi powiększania piersi, które nie powodują blizn i zapewniają szybki powrót do codziennych czynności.

- Nie są to zabiegi wyłącznie estetyczne. Kontaktują się z nami pacjentki, które cierpią z powodu np. asymetrii piersi, a z rożnych powodów nie chcą lub nie mogą się poddać zabiegowi chirurgicznemu. Ponadto współpracujemy z jedynym certyfikowanym w tym zakresie lekarzem w Podlaskiem - mówi dr Magdalena Kun-Buczko.

Żadna ze wspomnianych procedur nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1644 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39