W Białymstoku kierowcy zablokują Orlen. Przyłączą się do ogólnopolskiej akcji

2022.06.10 08:01
W sobotę (11.06) w całej Polsce odbędą się protesty na stacjach Orlen. Kierowcy będą tworzyć sztuczną kolejkę i przez określony czas blokować sprzedaż paliw.
W Białymstoku kierowcy zablokują Orlen. Przyłączą się do ogólnopolskiej akcji
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka

"Nie podoba nam się polityka Orlenu, który mimo kursu dolara i cen za baryłkę ropy śrubuje ceny na polskim rynku paliw. Nie jesteśmy również zadowoleni z tego jak rząd (nie)radzi sobie z tym problemem, a wręcz zamiata go pod dywan i mydli ludziom oczy jakoby nie był odpowiedzialny za obecną sytuację" - przekazują organizatorzy ogólnopolskiej akcji "Blokujemy Orlen", która ma na celu pokazanie niezadowolenia kierowców, którzy za litr benzyny muszą płacić horrendalne kwoty.

Akcja "Blokujemy Orlen" rozpocznie się w sobotę (11.06) o godz. 16.00 i potrwa do godz. 18.00.

"Protestujący mają zebrać się pod wybraną przez lokalnego organizatora akcji stacją paliw sieci Orlen, a następnie utworzyć "sztuczną" kolejkę do dystrybutorów aby przez określony czas blokować sprzedaż paliw" - czytamy w wydarzeniu.

Jak zastrzegają organizatorzy, w trakcie protestów uczestnicy mają zachowywać się zgodnie z prawem oraz słuchać poleceń osoby koordynującej całą akcję.

W Podlaskiem protesty odbędą się na czterech stacjach:
- Białystok, ul. ks. Suchowolca 12;
- Łomża, ul. Szosa Zambrowska 100;
- Suwałki, ul. Wojska Polskiego 35;
- Siemiatycze, ul. Białostocka 14.

Aktualna lista protestów znajduje się TUTAJ. Osoby, które chcą zorganizować protest w swoim mieście mogą przesłać wiadomość e-mail na adres kontakt@blokujemyorlen.pl lub poprzez facebook BlokujemyOrlen.pl.

Podobna akcja odbyła się na stacji Orlen w Bielsku-Białej w minioną niedzielę (5.06). Wówczas "nagle" wszystkim kierowcom popsuły się samochody, które blokowały dystrybutory. Blokada stacji trwała około godziny. Później pracownicy zadzwonili na policję i nagle wszystkie usterki w autach zniknęły. Gdy policja przybyła na miejsce, nikogo już tam nie zastała.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1166 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39