W Białymstoku odbędzie sie zbiórka elektrośmieci

2014.06.13 00:00
Choć z nich już nie korzystamy, często chomikujemy stare sprzęty elektryczne w mieszkaniach i piwnicach. Pora je oddać. W sobotę (14.06) w Białymstoku będzie prowadzona zbiórka elektrośmieci.
W Białymstoku odbędzie sie zbiórka elektrośmieci

Legalnie i bezproblemowo można pozbyć się elektrośmieci podczas najbliższej zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, prowadzonej w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Moje miasto bez elektrośmieci".

Przyniesienie niepotrzebnych urządzeń do punktów zbiórki jest również okazją do udzielenia wsparcia lokalnym szkołom podstawowym. W zamian za zużyty sprzęt wydawane będą kupony Funduszu Oświatowego. Po przekazaniu ich placówkom oświatowym biorącym udział w programie, zostają przeliczane na punkty, a te z kolei placówki mogą wymieniać na pomoce dydaktyczne - tablice multimedialne, książki, sprzęt sportowy czy elementy wyposażenia sal. 

Zbiórka elektrośmieci będzie prowadzona w sobotę w godz 9.00-14.00 w trzech punktach miasta: na parkingach hipermarketów Auchan (przy ul. Produkcyjnej i Hetmańskiej) oraz na posesji Zespołu Szkół Integracyjnych nr 1 im. Jana Pawła II (ul. Łagodna 10).

Istnieje również możliwość zamówienia bezpośredniego odbioru wielkogabarytowych elektrośmieci z domów. Wystarczy zadzwonić pod numer: 22 22 333 00 lub wypełnić internetowy formularz na stronie www.elektrosmieci.pl.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1326 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39