W Białymstoku powstał jeden z największych parków OCR w Polsce. Można już korzystać

2020.10.16 17:01
W Białymstoku przy ul. Jagiełły powstał park OCR, który służy do ćwiczeń dla bardziej zaawansowanych sportowców. Jest podzielony na dwa tory: dla dzieci i dla dorosłych. Został sfinansowany z Budżetu Obywatelskiego 2020. Białostocki park OCR jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce.
W Białymstoku powstał jeden z największych parków OCR w Polsce. Można już korzystać
Fot: Malwina Witkowska

Park sportowo-rekreacyjny

Na mapie Białegostoku pojawiło się wyjątkowe miejsce do trenowania m.in. biegów z przeszkodami. Jest to jeden z największych tego typu obiektów w Polsce. Pomysłodawcą parku sportowo-rekreacyjnego OCR jest grupa Outdoor Training.

- My zawsze skupiamy się na pracy outdoorowej, także filozofia treningu pod chmurką przyświeca nam od samego początku. Trenujemy razem 5 lat i dopiero teraz doczekaliśmy się miejsca z prawdziwego zdarzenia – stwierdził pomysłodawca projektu, Radosław Załuska.

W Białymstoku jest ponad 30 siłowni zewnętrznych. W czasach trwającej nadal epidemii, warto ćwiczyć na otwartym powietrzu.

- Co prawda jest już jesień, ale myślę, że w tej sytuacji, kiedy pozamykane są siłownie, to takie miejsce położone na skraju osiedla, będzie zachęcać do skorzystania – powiedział prezydent miasta Tadeusz Truskolaski.

Dla dzieci i dorosłych

Park sprawnościowy składa się z dwóch torów przeszkód: dla dorosłych i dzieci. Są one konstruowane w oparciu o wielofunkcyjne urządzenia do nauki oraz doskonalenia technik pokonywania najczęściej spotykanych przeszkód na biegach typu OCR (Obstacle Course Racing).

W części dla dzieci został zamontowany m.in. niski mostek tybetański, domek z lin, płotek naprzemienny, równoważnia uchylna i zasieki z lin.

Dorośli mogą natomiast ćwiczyć na m.in. ściance pionowo-skośnej, równoważni prostej, skośnej oraz w klatkach combo - zawierają zestaw 16 przeszkód podzielonych na 6 torów, w zależności od stopnia zaawansowania.

Mieszkańcy chętnie głosowali

Projekt został zorganizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020, gdzie zdobył prawie 2,9 tys. głosów.

- To jest drugie miejsce, jeśli chodzi o liczbę oddanych głosów – dodał prezydent.

Wartość projektu wyniosła prawie 270 tys. zł. W ramach inwestycji obiekt został wyposażony w kosze na śmieci, ławki, stojaki na rowery oraz 4 miejsca postojowe dla samochodów.

Park znajduje się przy ul. Jagiełły, niedaleko ul. Kiejstuta 4 w Białymstoku.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

846 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39