W Białymstoku powstanie pomnik Seweryna Nowakowskiego

2023.04.25 09:12
Miasto Białystok ogłosiło konkurs rzeźbiarsko-architektoniczny na opracowanie koncepcji pomnika Seweryna Nowakowskiego. Prace można nadsyłać do 16 czerwca.
W Białymstoku powstanie pomnik Seweryna Nowakowskiego
Fot: UM Białystok
Pomnik ma stanąć na Bulwarach Kościałkowskiego

Pomnik stanie Bulwarach Kościałkowskiego. Zanim jednak do tego dojdzie, miasto musi znaleźć artystę, który zaprojektuje wygląd pomnika Seweryna Nowakowskiego. Wśród kryteriów przy rozstrzygnięciu konkursu największe znaczenie będą mieć: oryginalność idei projektowej, jakość estetyczna i walory plastyczno-materiałowe, realność wykonania, dostosowanie rozwiązań do założonych kosztów. Ponadto projekt ma uwzględniać zaplanowaną lokalizację pomnika.

Prace należy przekazać do 16 czerwca do godz. 15.30 do siedziby Departamentu Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Białymstoku mieszczącej się przy ul. dr Białówny 11 w Białymstoku.

- Na uczestników konkursu czeka 1 nagroda dla zwycięzcy i 4 nagrody za najciekawsze projekty. Wartość nagród to 28 tys. zł. Autor nagrodzonego projektu otrzyma nagrodę pieniężną oraz zaproszenie do negocjacji w celu wykonania usługi na podstawie wybranej pracy konkursowej - poinformowała Agnieszka Błachowska z Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Seweryn Nowakowski był prezydentem Białegostoku do 1939 r. Po wybuchu wojny odmówił opuszczenia miasta, po czym został aresztowany przez NKWD i wywieziony na Syberię. Zginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1769 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39