W Białymstoku rozegrany zostanie piłkarski mecz Polska - Anglia

2024.03.01 14:11
Białostoccy kibice będą mieli okazję zobaczyć na stadionie miejskim reprezentację Polski. Na obiekt przy ul. Słonecznej zawita bowiem kadra U-20, która zmierzy z Anglią.
W Białymstoku rozegrany zostanie piłkarski mecz Polska - Anglia
Fot: Grzegorz Chuczun

Na stadionie miejskim rozegrany zostanie mecz w ramach Turnieju Ośmiu Narodów (Elite League U-20). Jest to efekt uchwały Polskiego Związku Piłki Nożnej, który organizację takiego wydarzenia powierzył Podlaskiemu Związkowi Piłki Nożnej.

- Reprezentacja U-20 to nie jest zespół, który przyjeżdża do nas co tydzień, co miesiąc czy co roku. Podejrzewam, że będzie to bardzo dobre wydarzenie i świetna promocja naszego miasta oraz stadionu. Wcześniej w ramach Turnieju Ośmiu Narodów gościliśmy reprezentacje Włoch i Portugalii. Mecze odbywały się w Łomży, natomiast teraz nie wyobrażam sobie innej lokalizacji niż stadion miejski w Białymstoku - mówi Sławomir Kopczewski, prezes Podlaskiego ZPN-u.

Piłkarskie starcie w stolicy naszego województwa dojdzie do skutku 22 marca o godz. 17.45. Rywalem Biało-Czerwonych będzie zespół Anglii U-20.

- Zachęcam, by przyjść na stadion, zwłaszcza że wstęp jest bezpłatny. Taki ruch wykonany jest po to, by kibicować naszej reprezentacji, żeby ta osiągnęła jak najlepszy wynik w tym spotkaniu. Myślę, że to fajna i interesująca promocja naszego miasta - twierdzi Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku.

Przypomnijmy, że Turniej Ośmiu Narodów to towarzyskie zmagania drużyn do lat 20. Polska uczestnikiem tego typu imprezy jest od 2011 r. Biało-Czerwoni triumfowali we wspomnianych rozgrywkach w sezonach 2014/2015 i 2016/2017, kiedy to jeszcze wydarzenie nosiło nazwę Turnieju Czterech Narodów.

W batalii 2023/2024 w zawodach, oprócz Polski i Anglii, rywalizują też takie kraje jak: Włochy, Niemcy, Portugalia, Norwegia, Rumunia oraz Czechy. Reprezentacja Polski U-20 na chwilę obecną zajmuje 4. miejsce, natomiast Anglia U-20 jest na pozycji 7.

Darmowe wejściówki na towarzyskie spotkanie będą do uzyskania od 11 marca w siedzibie Podlaskiego Związku Piłki Nożnej (ul. Jurowiecka 52) i w siedzibie Spółki Stadion Miejski (ul. Słoneczna 1). Pojawi się też opcja rejestracji poprzez wysyłanie e-maila na adres: meczu20@stadion.bialystok.pl. Po takim zgłoszeniu bilety będzie można odebrać albo w podanych wyżej lokalizacjach, albo przed meczem w kasach od ul. Słonecznej.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

827 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39