W Białymstoku ruszyła kampania na rzecz bezpiecznych przejazdów kolejowych

2012.05.24 00:00
W środę (24.05) rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii Bezpieczny przejazd - "Zatrzymaj się i żyj!". W jej ramach, w okolicach białostockiego dworca fabrycznego, przeprowadzono symulację zderzenia lokomotywy z samochodem osobowym.
W Białymstoku ruszyła kampania na rzecz bezpiecznych przejazdów kolejowych
Fot: KWP Białystok
Symulacja wypadku w okolicach dworca fabrycznego w Białymstoku

Nieostrożność powoduje około 98% wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych. Kierowcy nagminnie lekceważą znak STOP, sygnały świetlne, slalomem objeżdżają półrogatki lub przejeżdżają tuż pod zamykającymi się zaporami. Kampania społeczna "Zatrzymaj się i żyj!" ma kształtować i utrwalać bezpieczne zachowania na przejazdach kolejowych, a w konsekwencji zmniejszyć liczbę wypadków. Działania adresowane są do kierowców, rowerzystów i pieszych z uwzględnieniem podziału na osoby dorosłe oraz dzieci, a także do mediów, firm i instytucji.

Kampania Bezpieczny przejazd - "Zatrzymaj się i żyj!" będzie prowadzona za pomocą bilbordów, spotów telewizyjnych i radiowych, banerów na samochodach, ulotek i plakatów informacyjnych adresowanych do dzieci i dorosłych. Ponadto będą odbywały się spotkania na przejazdach, w szkołach, na festynach i piknikach, rajdach.

Hasło kampanii - "Zatrzymaj się i żyj!" jest niezmienne od kilku lat. Odwołuje się do emocji i zwraca uwagę na problem wypadków na przejazdach. Kampania trwa od 2005 roku.

W Polsce w 2011 r. doszło do 205 wypadków na przejazdach. Zginęły w nich 32 osoby, 46 odniosło obrażenia, (w 2010 r. - 257 wypadków, 29 ofiar, 46 rannych). W ciągu pierwszych czterech miesięcy 2012 r. było 67 kolizji na przejazdach. Zginęło 6 osób, 10 zostało rannych.

E.S.

1096 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39