W Białymstoku śmieci chce odbierać nawet firma z Warszawy

2014.02.19 00:00
Otwarto oferty w przetargu na odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości na terenie Białegostoku. O zamówienie stara się aż 7 firm.
W Białymstoku śmieci chce odbierać nawet firma z Warszawy
Fot: freedigitalphotos.ne/thephotoholic

Do spółki Lech wpłynęły oferty 7 firm. 5 z nich chciałoby odbierać odpady we wszystkich częściach miasta. Wśród oferentów są: FBSerwis Z Warszawy, Usługi Komunalne "Błysk" Marianna Marczyk z Zambrowa, MPO z Białegostoku, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. z Hajnówki, Czyścioch Bis z Suwałk, Czyścioch z Białegostoku oraz Przedsiębiorstwo Usługowo–Asenizacyjne "Astwa" sp. z o.o. także z Białegostoku.

Aż w czterech sektorach miasta najlepszą ofertę złożyła Astwa. Zadeklarowała, że będzie odbierać śmieci w I sektorze za 2,68 mln, w II za 3,89, w III za 5,46, a w VI za 4,87 mln zł.
Najlepszą ofertę w sektorze IV dało MPO - 4,58 mln, z kolei w sektorze V - Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych z Hajnówki - 713 tys. zł

- Z wszelką dokładnością i starannością zweryfikujemy wszystkie oferty oraz w razie potrzeby wystąpimy o złożenie przez wykonawców stosownych wyjaśnień. Potencjalni wykonawcy muszą zagwarantować należyte wykonywanie odbioru odpadów od mieszkańców naszego miasta – powiedział Adam Kamiński, wiceprezes spółki LECH.

Obecnie trwają prace komisji przetargowej mające na celu sprawdzenie ofert pod kątem formalnym. Ostateczne kwoty za realizację zadania będą znane po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umów z wykonawcami.

Umowy obowiązywać mają w terminie od 1 lipca 2014 r. do 30 września 2016 r.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1114 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39