W czwartek spadnie deszcz ze śniegiem!

2023.12.21 07:34
Czwartek przyniesie nam ochłodzenie i opady deszczu ze śniegiem. Prognozowany jest też duży spadek ciśnienia atmosferycznego.
W czwartek spadnie deszcz ze śniegiem!
Fot: Pixabay

Synoptycy zapowiadają, że czwartek w stolicy województwa podlaskiego będzie zimnym, pochmurnym i mokrym dniem. Temperatura odczuwalna spadnie dziś do -3°C. Tak jak w ciągu minionych dni, zachmurzenie pokryje całą powierzchnię śniegu. Tym razem jednak, ciemne chmury przyniosą nam obfite opady deszczu ze śniegiem.

Termometry wskażą maksymalnie 5°C w ciągu dnia i 2°C w nocy.

Wiatr przybędzie do nas z południowego zachodu. Jego porywy mogą osiągać prędkość nawet do 50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 992 hPa. Stan wilgotności powietrza wyniesie aż 100 proc. W dalszym ciągu panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Wschód słońca mogliśmy dziś dostrzec o godzinie 7:39. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:25, a zachodu słońca możemy spodziewać się już o godzinie 15:11. Dzisiejszy dzień potrwa przez 7 godzin i 32 minuty. Księżyc pojawi się na horyzoncie o godzinie 12:03, a jego zachód przypada na godzinę 00:51. Noc z czwartku na piątek trwać będzie przez 16 godzin i 28 minut.

Czwartek, 21 grudnia to 355. dzień bieżącego roku. Jeśli zajrzymy dziś do kalendarza świąt nietypowych, znajdziemy w nim takie okazja do świętowania jak: Dzień Orgazmu, Dzień Pamięci o Poległych na Misjach oraz Światowy Dzień Pozdrawiania Brunetek.

Swoje imieniny obchodzą: Piotr, Tomasz, Anastazy, Balbin, Festus, Gliceriusz, Glicery, Honorat, Temistokles, Tomisław oraz Tomisława.

Przysłowia:

"Jaka pogoda Tomaszowa, taka będzie i majowa";
"Na Tomasza najdłuższa noc nasza";
"Na święty Tomasz dzień się z nocą sili, mniej nocy, więcej dnia będzie po chwili".


Cytat dnia:

"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę, zamiast przeklinać ciemność." - Konfucjusz

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl
919 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39