W galerii handlowej zaszczepiły się 164 osoby. Punkt będzie działał dłużej

2021.08.26 13:41
Przez tydzień w punkcie szczepień utworzonym w centrum handlowym Alfa w Białymstoku zaszczepiły się 164 osób. To dużo - uważa wojewoda podlaski i podejmuje decyzje o wydłużeniu jego godzin pracy.
W galerii handlowej zaszczepiły się 164 osoby. Punkt będzie działał dłużej
Fot: PUW

19 sierpnia został otwarty punkt szczepień w centrum handlowym Alfa w Białymstoku. Działał codziennie przez cztery godziny. Od tego dnia zaszczepiły się w nim 164 osoby.

Teraz będzie on pracował dłużOrganizatorzy liczą, że ze szczepień skorzystają kupujący, którzy wybiorą się na zakupi w ostatni weekend wakacji, kiedy to przypada ostatnia niedziela handlowa. W sobotę i niedzielę zaszczepić się będzie można w godz. 10.00-20.00.

- Wierzę, że dzięki wydłużeniu godzin pracy punktu więcej mieszkańców Białegostoku i okolic skorzysta z możliwości zaszczepienia się. Dotychczasowe wyniki udowadniają, że jest na to zapotrzebowanie. To cieszy, bo wkraczamy najpewniej w trudny okres pandemii, możliwej
IV fali. Zachęcam wszystkich do szczepień - mówi wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Punkt szczepień przeciw COVID-19 zlokalizowany jest na drugim piętrze Centrum Handlowego Alfa w Białymstoku, obok wind. Szczepi w nim zespół Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Można tam zaszczepić się dwudawkowym preparatem firmy Pfizer lub jednodawkowym Johnson&Johnson. Wystarczy zgłosić się do punktu z dowodem osobistym, nie ma konieczności wcześniejszej rejestracji. Na miejscu należy wypełnić ankietę o aktualnym stanie zdrowia i przejść kwalifikację lekarską.

Od poniedziałku (30.08) punkt w galerii Alfa będzie działał tak, jak wcześniej - w godz. 15.00-19.00.

W województwie podlaskim w pełni zaszczepionych jest około 40% mieszkańców.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1258 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39