W kolejnym DPS-ie rozpoczął się remont

2023.03.06 09:38
125 mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Uhowie będzie mogło cieszyć się z wyremontowanego budynku. Inwestycja warta 1,3 mln zł zostanie skończona w 2024 r.
W kolejnym DPS-ie rozpoczął się remont
Fot: Powiat Białostocki
Rozpoczął się remont DPS-u w Uhowie koło Łap

Powiat Białostocki przekazał wykonawcy elewację budynku Domu Pomocy Społecznej w Uhowie do prac remontowych. Firma KM Budownictwo z Łap w rok wykona termomodernizację drugiego budynku, wyremontuje balkony, dociepli też stropodachy wentylowane i podda renowacji pokrycie dachowe. Inwestycja będzie kosztować 1,3 mln zł brutto.

- Dom Pomocy Społecznej w Uhowie będzie już wkrótce wyglądał piękniej, a koszt jego utrzymania zmniejszy się, dzięki termomodernizacji. Wszystko po to, aby mieszkańcy mieli lepsze warunki do życia - przekazał starosta białostocki Jan Perkowski.

Aktualnie w domu przebywa 125 mieszkańców, którzy korzystają z bliskości pięknej przyrody Narwiańskiego Parku Narodowego oraz rzeki Narew.

Termomodernizacja Domu Pomocy Społecznej w Uhowie to jedna z czterech inwestycji, które są realizowane w ramach dofinansowania z kolejnej edycji Polskiego Ładu w powiecie białostockim. Pozostałe to: przebudowa DPS i stworzenie mieszkań chronionych w Choroszczy oraz remont w budynku poradni przy ul. Słonimskiej w Białymstoku. Łączny koszt wszystkich inwestycji to niemal 13,4 mln zł, a wysokość dotacji rządowej sięga 10 mln zł.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1606 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39