W maju zamknięcie ul. Pałacowej. Szykują się objazdy dla samochodów i autobusów

2015.04.23 00:00
W maju rozpocznie się remont mostu w ul. Pałacowej. Trzeba przygotować się na objazdy oraz utrudnienia. Będą dotyczyć one samochodów, autobusów, ale też pieszych.
W maju zamknięcie ul. Pałacowej. Szykują się objazdy dla samochodów i autobusów
Fot: UM Białystok
Objazdy zalecane w czasie zamknięcia fragmentu ul. Pałacowej

Miasto szykuje objazdy

- Chcemy to zrobić po długim weekendzie, 4 maja po szczytach porannym i popołudniowym - informuje o zamknięciu ul. Pałacowej w okolicach rzeki Białej zastępca prezydenta miasta Adam Poliński.

Wtedy to rozpocznie się remont mostu.
- Most będzie całkowicie zamknięty. Ruchu nie będzie ani pieszego, ani samochodowego, ani rowerowego - uprzedza Poliński.

O ile piesi będą mogli skorzystać z okolicznych przejść, to dużo gorsze utrudnienia czekają kierowców. Dla nich przygotowane będą objazdy. Najważniejszy to ten ul. Sienkiewicza, al. Piłsudskiego i ul. Legionową, zaś od południowej strony miasta - przez ul. Branickiego i Miłosza. Osobom, które nie jadą do centrum a jedynie przez nie przejeżdżają, zalecane jest korzystanie z obwodnicy śródmiejskiej.

To jeszcze nie koniec planowanych utrudnień. W lipcu i sierpniu będą one większe, gdyż prace rozszerzą się na całe skrzyżowanie przed bramą pałacu Branickich. Oznacza to, że nie będzie możliwości przejazdu ciągiem Legionowa - Mickiewicza.

Prace drogowe to również ograniczenia dla autobusów miejskich. Od 4 maja zmienią się trasy linii 4, 6, 7, 13, 17, 19, 28 i N4. "Czwórki", "siódemki", "dwudziestki ósemki" i nocne "czwórki" będą jeździły przez ul. Branickiego i Miłosza. Linia nr 6 z ul. Sienkiewicza od razu pojedzie na ul. Legionową, linie 13 i 17 zostaną skierowane przez al. Piłsudskiego i Sienkiewicza, zaś 19 nie będzie miała przystanku na ul. Branickiego - z Legionowej przez pl. Jana Pawła II pojedzie na ul. Mickiewicza.

O planowanych objazdach ul. Pałacowej będą informować plakaty, które pojawią się m.in. w szkołach, na przystankach i w autobusach.

Nie tylko most

Po przebudowie parametry mostu nie zmienią się znacznie. Samochody będą miały do dyspozycji po 2 pasy ruchu w każdym kierunku. Poszerzone zostaną za to chodniki. Sam most będzie stylizowany, tak jak ten w ul. Świętojańskiej.

Równolegle z remontem mostu będzie budowana droga rowerowa pod ul. Pałacową, podobna do tej pod ul. Sienkiewicza. Połączy ona istniejącą ścieżkę wzdłuż al. Piłsudskiego ze ścieżką rowerową przy parku wzdłuż ul. Branickiego. Prace obejmą też modyfikację skomplikowanego skrzyżowania przed bramą pałacu (po przebudowie to ul. Legionowa będzie miała pierwszeństwo, a nie jak obecnie Mickiewicza).

- Mamy w budżecie zarezerwowane 8,5 mln zł. To nie koszt samego mostu, ale też infrastruktura podziemna, która w Pałacowej tworzy prawdziwą pajęczynę, tunel dla rowerzystów i przebudowa układu drogowego - informuje o kosztach inwestycji wiceprezydent.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1146 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39