W niedzielę poznamy najlepsze drużyny Coca-Cola Cup 2013 w województwie podlaskim

2013.05.22 00:00
Od początku maja na terenie całego kraju odbywają się finały wojewódzkie Coca-Cola Cup 2013. Spośród blisko 3 500 zespołów zgłoszonych do udziału w turnieju w tej fazie rozgrywek uczestniczy już tylko 384.
W niedzielę poznamy najlepsze drużyny Coca-Cola Cup 2013 w województwie podlaskim
Fot: materiały organizatora

W niedzielę (26.05) w Białymstoku, na boisku piłkarskim Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego Jagiellonia Białystok przy ul. Świętokrzyskiej, odbędzie się finał Podlasia, jeden z szesnastu finałów wojewódzkich turnieju.

8 drużyn żeńskich i 16 męskich będzie walczyć o miano najlepszych w województwie podlaskim. Gimnazjaliści będą rywalizować o awans do wielkiego finału krajowego, który zostanie zorganizowany na Rynku Głównym w Krakowie 8 czerwca. Zwycięzcy finału krajowego wyjadą na obóz treningowy do jednego z najlepszych klubów piłkarskich w Europie, Juventusu Turyn.

W towarzyszącej rozgrywkom Strefie Aktywnego Życia na wszystkich odwiedzających czekać będą atrakcje i konkursy o charakterze sportowym. Będzie można m.in. porozmawiać z ekspertami Polskiego Towarzystwa Dietetycznego, zagrać w siatko-nogę, rozegrać miniturniej w piłkarzyki, sprawdzić, jak spalić swoje ulubione przysmaki czy skorzystać ze specjalnej maszyny, która zamienia wykonaną aktywność fizyczną w energię, jednocześnie ładując swój telefon komórkowy. Strefa Aktywnego Życia będzie otwarta dla wszystkich w godzinach od 10 do 18.

Z kolei w Strefie Ambasadora będzie można nauczyć się zagrań piłkarskich, prezentowanych przez najlepszego obecnie polskiego piłkarza i ambasadora turnieju Coca-Cola Cup, Roberta Lewandowskiego.

Wszyscy gimnazjaliści mogą wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest sprzęt sportowy dla zwycięskiej szkoły i organizacja dnia sportu na terenie placówki. Każdy uczeń będzie mógł sprawdzić się w prostych konkurencjach sportowych, np. jeździe na rowerku stacjonarnym, skakaniu na skakance czy utrzymaniu się na równoważni, zbierając jednocześnie punkty dla swojej szkoły. W konkursie wygra szkoła, która w klasyfikacji generalnej zdobędzie najwięcej punktów.

Harmonogram finału wojewódzkiego w Białymstoku:

- 10.00 - rozpoczęcie turnieju
- 10.30 - mecze fazy grupowej
- 15.30 - mecze fazy pucharowej
- 17.30 - ceremonia wręczenia nagród
- 18.00 - zakończenie imprezy

Cezary Maksimczuk
cezary.m@bialystokonline.pl

942 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39