W niższych ligach grania nie ma. A-klasa również zawieszona

2021.03.25 12:07
W najbliższą sobotę (27.03) miała wystartować runda wiosenna piłkarskich rozgrywek w ramach A-klasy. Miała, ale nie wystartuje. Powód oczywiście jest jeden - koronawirus.
W niższych ligach grania nie ma. A-klasa również zawieszona
Fot: Grzegorz Chuczun

Przed tygodniem Podlaski Związek Piłki Nożnej poinformował, że na czas lockdownu, czyli do 9 kwietnia, zmagania w klasie okręgowej zostaną wstrzymane. Teraz zapadła podobna decyzja w sprawie niższego szczebla rozgrywek.

- Mając na uwadze przesłane do dnia dzisiejszego oświadczenia Klubów Keeza A-Klasa, w odpowiedzi na Uchwałę Nr 12/III/2021 Zarządu Podlaskiego ZPN z dnia 18.03.2021 r. umożliwiającą kontynuację rozgrywek ligowych po spełnieniu przez klub określonych warunków, Wydział Gier i Ewidencji podjął następujące decyzje: 1) Liczba Klubów dwóch grup Keeza A-Klasa, które spełniły wymagane warunki, nie pozwala na kontynuowanie rozgrywek w okresie 27.03. - 9.04.2021 r. Zaplanowane kolejki nr 14-15 w tym okresie zostaną przełożone na inne terminy - czytamy w komunikacie Podlaskiego ZPN-u.

Wojewódzki związek postanowił też, że mecze w rozgrywkach młodzieżowych będą odbywać się zgodnie z terminarzem, a ponadto ustalono, że przełożone zostaną 2 starcia w ramach 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu regionalnym. Mowa tu o pojedynkach KS-u Śniadowo z Jagiellonią II Białystok oraz KS-u Michałowo z ŁKS-em 1926 Łomża. Spotkanie Puszczy Hajnówka z Olimpią Zambrów doszło do skutku zgodnie z planem (III-ligowiec wygrał aż 7:0), natomiast w rywalizacji Dębu Dąbrowa Białostocka z Wissą przyznano walkower na korzyść drużyny ze Szczuczyna.

Jeżeli chodzi o Keeza IV Ligę, to na ten moment obowiązuje decyzja sprzed tygodnia. Zmagania mają być kontynuowane.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1157 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39