W Ogrodzie Branickich stanęła... Waga

2018.05.30 10:53
Rzeźba przedstawiająca zodiakalną Wagę stanęła w Ogrodzie Branickich. Jest to kontynuacja inwestycji, dzięki której pojawi się w tym miejscu łącznie kilkanaście nowych rzeźb.
W Ogrodzie Branickich stanęła... Waga
Fot: UM Białystok

Do trzech ustawionych w kwietniu nowych rzeźb, na koniec maja do Ogrodu Branickich trafiła czwarta – przedstawiająca znak zodiaku Wagę, która została ustawiona w parterze Jesieni. Wspomniane trzy to natomiast Strzelec, Skorpion i alegoria żywiołu Ziemi.

Jest to realizacja zadania, dzięki któremu w ogrodzie zobaczymy aż 12 nowych rzeźb przedstawiających znaki zodiaku i uosobienia żywiołów.

Pod koniec czerwca w parterze Zimy (od strony balustrady i pałacu) zostaną ustawiane kolejne - żywioł Wody, Koziorożec, Wodnik i Ryby. Do końca października natomiast w parterze Wiosny (od strony pałacu i boskietu) powinna stanąć ostatnia czwórka rzeźb: Baran, Byk, Bliźnięta i żywioł Ognia.

Autorem wszystkich rzeźb i postumentów, wykonanych w piaskowcu, jest artysta-rzeźbiarz Grzegorz Kwapisiewicz z Suchedniowa. Łączny koszt nowych monumentów to 739 tys. zł.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1618 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39